کد مطلب: 75461 تعداد بازدید: ۷۳

مبلغ حوزه:

حجت های الهی؛ طریق سعادت بشر را در مواجهه حق و باطل برای انسان ها مشخص کردند

شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۸:۱۳
خانم زهرا کریمی مبلغ مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان بیان کرد: حجت های الهی؛ راه حق و طریق سعادت بشر را در مواجهه حق و باطل برای انسان ها مشخص کردند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، نشست اخلاقی با موضوع اعیاد مبارک شعبانیه و ولادت با سعادت امام حسین علیه السلام در مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان برگزار شد.

خانم زهرا کریمی ضمن تبریک اعیاد، میلاد امام حسین علیه السلام در ماه شعبان را ماه پر خیر و برکت دانست و بیان کرد: به دنیا آمدن امام حسین علیه السلام در این ماه، موجب فزونی رزق بندگان و چند برابر شدن عمل می گردد.

وی با استناد به روایتی از رسول اکرم صلی الله علیه اذعان کرد: برای امام حسین علیه السلام محبتی پنهان در قلب مؤمنین وجود دارد و حسین علیه السلام دری از درهای بهشت است.

مبلغ حوزه با اشاره به فرا رسیدن ولادت منجی عالم بشریت، حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف، زندگی و قیام امام حسین علیه السلام را بدون زندگانی و قیام امام زمان عجل الله نافرجام دانست.

کریمی با بیان این مطلب که از زمان خلقت انسان تاکنون همواره دو جریان حق و باطل کنار هم بوده و کره خاکی هیچ گاه از این دو خالی نبوده است، توضیح داد: این دو جریان پیروان خود را داشته و در این ارتباط، حجت های الهی راه حق، مستقیم و طریق سعادت بشر را برای انسان ها هموار کرده اند.

وی با استناد به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام که خطاب به حضرت فاطمه سلام الله علیها فرمودند: «مهدی این امت از نسل حسین علیه السلام است»، حضرت مهدی عجل الله را از تبار سیدالشهداء علیه السلام دانست و افزود: خداوند به وسیله او زمین مرده را دوباره زنده و جهان را پر از عدل و داد خواهد کرد.

مبلغ حوزه با تبیین تحقق اهداف عاشورا با قیام حضرت مهدی عجل الله اذعان کرد: امام حسین علیه السلام در زمان حاکمیت بنی امیه با بدعت هایی که در دین ایجاد شد، قیام کردند؛ لذا اگر ما اهداف قیام منجی عالم بشریت را بررسی کنیم، این هدف و انگیزه را شامل می شود.

کریمی ادامه داد: امام حسین علیه السلام با ایثار خون خود و شهداء کربلا موجب ماندگاری دین مقدس اسلام شد و حضرت مهدی عجل الله ادامه دهنده قیام کربلا خواهد بود.

وی در پایان توصیه کرد: با خواندن زیارت عاشورا، پیاده روی در اربعین و به یاد آن حضرت بودن می توانیم یاد و خاطره عاشورا را زنده نگه داریم.