کد مطلب: 75335 تعداد بازدید: ۱۲۱

در استان گلستان؛

اولین جلسه سال 98 با حضور مدیران مدارس علمیه استان برگزار شد

چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۰:۵۰
اولین جلسه مدیران مدارس علمیه خواهران در سال 98 با حضور مدیر و مسئولین مدیریت این استان با محوریت کمک رسانی حوزه علمیه خواهران استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، اولین جلسه سال 98 با حضور مدیران مدارس و مسئولین حوزه علمیه خواهران گلستان در شهرستان گرگان برگزار شد.

خانم حسینی واعظ در ابتدای جلسه با گرامیداشت حلول ماه شعبان به بیان اهمیت و فضیلت این ماه پرداخت و گفت: علما در ماه شعبان بر قرائت مناجات شعبانیه مداومت داشتند زیرا در این مناجات علوم سرشاری در راستای ارتباط بنده با خداوند متعال نهفته است.

وی در ادامه به سیل استان گلستان و خدمت رسانی مسئولین و مبلغان مدارس علمیه خواهران استان اشاره کرد و ضمن تقدیر از تلاش های آنان اضافه کرد: یکی از مهم ترین آموزه های قرآن و اهل بیت علیهم السلام خدمت رسانی به خلق و نیازمندان است و از دیدگاه مکتب حیات بخش اهل بیت علیهم السلام، خدمتگذاری به افراد جامعه حد و مرز ندارد و یک دین باور حقیقی در تمام صحنه های زندگی با استفاده از سیره رهبران الهی در این راه تلاش می نماید.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان همچنین به قسمت هایی از فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم اشاره کرد و گفت: یکی از فرمایشات معظم له، توصیه به علم و پژوهش بوده است و این که فرمودند: «دانش آشکارترین وسیله قدرت یک کشور است...»، بنابراین علم و پژوهش بیش از هر زمان دیگری باید در حوزه های علمیه نهادینه شود.

وی ضمن اشاره بر اهمیت فرمایشات مقام معظم رهبری و نهادینه کردن این بیانیه در جامعه، بر تربیت طلاب عالمه و مجتهده در حوزه های علمیه سفارش کرد و افزود: طلاب حوزه های علمیه باید از فرصت های موجود بهترین استفاده را نمایند زیرا اگر فعالیت های عمیق علمی و پژوهشی در حوزه های علمیه صورت نگیرد، کار اعتقادی صحیحی هم انجام نمی شود.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستانبا توجه به نقش مهم بانوان و نیز طلاب خواهر در جامعه اضافه کرد: طلاب و دانش آموختگان حوزه های علمیه باید قدرت استنباط مباحث دینی را پیدا نمایند تا در مباحث علمی و اعتقادی  خوبی فعالیت نمایند.

حسینی واعظ، مجهز بودن به اخلاص  و معنویت را از دیگر فرازهای بیانیه گام دوم رهبری دانست و توضیح داد: طلاب و مبلغین باید با نهادینه کردن فضیلت های اخلاقی در خود، به ترویج اخلاص و معنویت در جامعه بپردازند.

وی بر عملیاتی کردن سبک زندگی اسلامی در سطح جامعه نیز اشاره کرد.

در ادامه جلسه، خانم لیلا کابوسی معاون فرهنگی استان ضمن تقدیر از فعالیت های مبلغان و طلاب استان جهت کمک رسانی به مناطق سیل زده که به صورت خودجوش و جهادی فعالیت کردند، گفت: با توجه به این که مبلغان بسیاری به صورت خودجوش به فعالیت پرداختند، ساماندهی آنان در محورهای مختلف فعالیتی حائز اهمیت است.

وی خاطرنشان کرد: مسئولین و مبلغان استان در زمینه های مشاوره در راستای کاهش آلام مردم مناطق سیل زده، انجام فعالیت های فرهنگی وتبلیغی، کار با کودکان، پخت و توزیع غذا، توزیع کمک های مردمی و ... فعالیت کردند.

در پایان جلسه، هر یک از مدیران گزارش کوتاهی از وضعیت سیل در شهرستان خود و اقدامات انجام گرفته توسط مسئولین مدرسه جهت کمک رسانی ارائه دادند.