کد مطلب: 74607 تعداد بازدید: ۱۱۲

معاون آموزش مدرسه علمیه صدیقه طاهره(س) انبارالوم:

غرور و خودپسندی مانع تحکیم روابط دوستانه در میان افراد می شود

سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۸:۲۲
معاون آموزش مدرسه علمیه صدیقه طاهره(س) انبارالوم گفت: خودخواهی، یکی از موانع اساسی بر سر راه ایجاد دوستی است؛ غرور و خودپسندی در افراد مانع تحکیم روابط دوستانه در میان آنها می شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، مراسمی به مناسبت شهادت امام هادی علیه السلام با حضور طلاب و کارکنان مدرسه علمیه صدیقه طاهره سلام الله علیها انبارالوم برگزار شد.

خانم قره داغلی در این مراسم ضمن شهادت امام هادی علیه السلام یادآور شد: متوکل، خلیفه عباسی در ظاهر امام هادی علیه السلام را با احترام و تکریم به سامرا آورد ولی همواره در صدد اهانت و آزار حضرت بود، به طوری که هنگام ورود، حضرت را در کاروانسرای نامناسبی سکونت دادند. اما ایشان قائل بودند که وقتی خداوند به انسان قدر و منزلت می دهد، با این اعمال حقیر نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: ائمه معصوم علیهم السلام، همواره راهبر امت و بیان کننده احکام اسلام و قرآن بودند، امام هادی علیه السلام نیز واسطه فیض میان آفریدگار و آفریدگان بود که با فروغ عالم تاب دانش و یقین خویش، تاریکی های نادانی را روشن می ساخت.

مبلغ حوزه، یکی از مسائل مهم در زندگی انسان را برقراری پیوند دوستی و صمیمیت با افراد شایسته دانست و توضیح داد: خودخواهی، یکی از موانع اساسی بر سر راه ایجاد دوستی است؛ غرور و خودپسندی در افراد مانع تحکیم روابط دوستانه در میان آنها می شود، باید به ابراز علاقه دیگران به درستی پاسخ گفت و از مصاحبت و معاشرت آنها بهره مند شد.

قره داغلی با اشاره به روایتی از امام هادی علیه السلام گفت: خداوند سرپرستی و تدبیر امور کسی که از خدا اطاعت کند را به عهده می گیرد و به آنها عزت و سربلندی می دهد.

وی خاطرنشان کرد: امام علی النقی علیه السلام برای نشر احکام اسلام و آموزش و پرورش و شناساندن مکتب و مذهب جعفری و تربیت شاگردان و اصحاب گرانقدر، گام های بلند برداشت و لحظه ای از آگاه کردن مردم و آشنا کردن آنها با حقایق مذهبی دست برنداشت.