کد مطلب: 73287 تعداد بازدید: ۱۱۲

مشاور حوزه:

پیام رسانی و مبارزه سیاسی حضرت ام البنین، نشان از مجد و عظمت ایشان است

چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۷:۵۰
مشاور مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها گنبدکاووس گفت: حضرت ام البنین تا آخرین لحظات زندگی مدافع حریم ولایت بود و پیام رسانی و مبارزه سیاسی این بانوی کریمه نشان از مجد و عظمت وی دارد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها گنبدکاووس مراسم سوگواری حضرت ام البنین علیها السلام را با سخنرانی خانم باقری در جمع اساتید و طلاب این مدرسه برگزار کرد.

در این جلسه خانم باقری بیان کرد: آشنایی با اخلاق و ویژگی های یک خانواده و خاندان، ما را در شناخت ویژگی های فردی افراد یاری می کند.

وی حضرت ام البنین را یکی از مادران نمونه تاریخ معرفی کرد و توضیح داد: زندگی ایشان مملو از عشق به ولایت و امامت بود و در تربیت فرزندان دلیر و شجاع بسیار موفق بودند که حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام نمونه بارز تربیت این بانوی بزرگوار است.

مشاور مدرسه علمیه الزهرا سلام الله گنبدکاووس به ویژگی های فردی حضرت ام البنین اشاره کرد و صبر و بردباری در خانه امامت و تربیت فرزندان پیرو ولایت را نمونه ای از صفات برجسته ایشان دانست و افزود: حضرت ام البنین تا آخرین لحظات زندگی مدافع حریم ولایت بود و پیام رسانی و مبارزه سیاسی این بانوی کریمه نشان از مجد و عظمت وی دارد.

باقری به نسب حضرت اشاره کرد و ادامه داد: پدران و مادران و خاندان حضرت ام البنین؛ در شجاعت، کرم، اخلاق، هنر و وجاهت اجتماعی و بزرگواری پس از قریش سرآمد قبایل گوناگون عرب بودند.

وی از ویژگی های بسیار مهم ام البنیین را توجه به زمان و مسائل مربوط به آن نام برد و توضیح داد: حضرت ام البنیین از جمله افرادی بود که با توجه به شجاعت و شهامت فراوان، به علت تاثیر عمیق و ژرف مبارزه کلامی برای مخالفت با عاملان واقعه کربلا از سخنرانی و مرثیه خوانی و اشعار جانسوز استفاده کرد.