کد مطلب: 72638 تعداد بازدید: ۱۲۹

مشاور حوزه:

برنامه تربیتی حضرت زهرا سلام الله علیها برگرفته از آموزه های وحی، قرآن کریم، احادیث ائمه اطهار بود

دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۸:۲۷
مشاور مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) گنبد کاووس گفت: برنامه تربیتی حضرت زهرا سلام الله علیها برگرفته از آموزه های وحی، قرآن کریم، احادیث پیامبر و ائمه اطهار بود و در تمام برنامه های تربیتی، خداوند در راس امور ایشان قرار داشت.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه گلستان، خانم باقری در ویژه برنامه شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها که با موضوع «نقش مادرانه حضرت زهرا با محوریت حدیث کسا» به همت معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها شهرستان گنبدکاووس در زینبیه این شهر با حضور جمعی از بانوان این شهرستان برگزار شد، بیان کرد: حضرت زهرا در راس تمام بانوان اسلام قرار دارد؛ در حدیث کسا، خداوند برای معرفی افراد حضرت فاطمه را محور قرار دادند، همان کسی که حضرت علی علیه السلام او را بهترین یاور در اطاعت از پروردگار نامید.

وی یکی از مسئولیت های مهم حضرت زهرا سلام الله علیها را تربیت فرزندان معرفی کرد زیرا مقدر شد نسل پیامبر از طریق حضرت ادامه یابد، حضرت زهرا می دانست که باید امام تربیت کند؛ امامی که جلوه گر حقایق و معارف قرآن و اسلام باشد.

مشاور مدرسه علمیه الزهراء سلام الله علیها گنبد ادامه داد: حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در دانشگاه خانه، به فرزندانش درس فداکاری و شجاعت آموخت، ایشان، محیط خانه را بسیار بزرگ و حساس می دانستند و آن را کارخانه بزرگ انسان سازی و دانشگاه مهم تمرینات نظامی و اخلاقی فرزندان خود قرار داد.

باقری افزود: برنامه تربیتی حضرت زهرا برگرفته از آموزه های وحی، قرآن کریم، احادیث پیامبر و ائمه اطهار علیهم السلام بود و در تمام برنامه های تربیتی خداوند در راس قرار داشت.