کد مطلب: 72636 تعداد بازدید: ۱۱۷

مشاور حوزه:

دفاع حضرت فاطمه(س) از ولایت نشان دهنده نقش زنان در ایستادگی مقابل ظلم است

دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۰:۴۸
خانم هاجر باقری مشاور مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها گنبدکاووس گفت: به صحنه آمدن حضرت زهرا سلام الله علیها در دفاع از ولایت و امامت امیرالمومنین علیه السلام نشان دهنده نقش زنان در ایستادگی مقابل ظلم به ولایت است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خانم هاجر باقری در نشستی که به همت معاونت فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها شهرستان گنبدکاووس ویژه ایام فاطمیه در جمع اساتید، کارکنان، طلاب و جمعی از بانوان این شهرستان برگزار شد، بیان کرد: حضرت زهرا سلام الله علیها یکی از شخصیت های ویژه و تاثیرگذار در اسلام است.

مشاور حوزه افزود: برای شناخت مقام و جایگاه شخصیت های ویژه صدر اسلام چند راه وجود دارد، از جمله؛ کلام وحی، کلام معصوم، سخنان دشمنان و غیر معتقدین، بروز و ظهور خود آن شخصیت.

استاد حوزه، قرآن کریم را نخستین معرف حضرت فاطمه سلام الله علیها دانست و خاطرنشان کرد: کلام معصومین سرشار از فضایل حضرت زهرا سلام الله علیها است؛ از جمله نزول مکرر جبرئیل پس از رحلت پیامبر اکرم صلی الله علیه برای بیان سه مطلب: تسلیت به حضرت زهرا به خاطر فقدان پدر، گزارش دقیق مکان و احوال پیامبر در برزخ، خبر حوادث آینده ذریه حضرت زهرا به ایشان بیان کننده مقام رفیع و ارزشمند حضرت نزد خداوند می باشد.

باقری با بیان این که مخالفین حضرت زهرا سلام الله علیها هم به ایثار و از خود گذشتگی، عبادت، مشابهت حضرت به پیامبر اقرار کرده اند، ابراز کرد: سیره حضرت در همسرداری، فرزند پروری، معاشرت با پدر، خطبه ها و کلمات گهربار ایشان در شناخت عظمت این بانوی بزرگوار کافی است.

وی موضوع به صحنه آمدن حضرت زهرا سلام الله علیها در دفاع از ولایت و امامت امیرالمومنین علیه السلام را نشان دهنده نقش زنان در ایستادگی مقابل ظلم به ولایت دانست و گسترش فرهنگ حق گویی در زمانی که حتی مردان جرات اعتراض و دفاع از حریم ولایت را ندارند؛ از ویژگی های شاخص حضرت زهرا سلام الله علیها برشمرد.