کد مطلب: 72579 تعداد بازدید: ۱۰۱

استاد حوزه:

وحدت و همدلی یکی از عوامل پیروزی در انقلاب است

جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۰:۲۰
حجت الاسلام والمسلمین محمد رضایی مدرس موسسه کریمه اهل بیت گفت: وحدت و همدلی عامل پیروزی در انقلاب و کینه توزی و تفرقه عامل شکست در انقلاب است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، معاونت فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها گنبد کاووس به مناسبت 40 سالگی انقلاب اسلامی کارگاه نهج البلاغه را با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد رضایی در جمع طلاب، اساتید و کارکنان این مدرسه برگزار کرد.

در این کارگاه، حجت الاسلام رضایی بیان کرد: برای شناخت عوامل تداوم و عدم تدوام انقلاب از نگاه نهج البلاغه، باید ابتدا مولفه های شکل گیری انقلاب را بشناسیم.

وی با اشاره به آیات 5-8 سوره ابراهیم، برخلاف تصور برخی؛ هدف از انقلاب را بهبود وضع معیشتی مردم ذکر نمی کند بلکه هدف را هدایت مردم از ظلمات به سوی نور ذکر می کند.

استاد حوزه ادامه داد: خداوند در این آیات از مردم می خواهد تا یوم الله را به یاد آورند؛ یعنی ایامی که مهم ترین اتفاقات افتاده است و به واسطه آن خیلی چیزها تحت الشعاع قرار گرفت، زمانی که اهل حق بر حکومت طاغوت پیروز شدند.

حجت الاسلام رضایی افزود: در این آیه، علت نجات مردم از سلطه حکومت طاغوت، صبر در برابر مشکلات ذکر شده است که وظیفه آنان در برابر پیروزی را شکرگزاری از خداوند اعلام می کند.

وی با اشاره با آیات مختلف  از جمله آیه 15 سوره سبا مهم ترین علت زوال نعمت را عدم شکرگزاری معرفی کرد و ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران به فرموده امام خمینی رحمه الله علیه انفجار نور و نعمتی عظیم به ملت ایران از طرف خداوند بود؛ براین اساس، باید شکرگزار و قدردان این نعمت الهی باشیم تا انقلاب را از دست ندهیم.

مدرس موسسه کریمه اهل بیت علیهم السلام ضمن تاکید بر مطالعه تاریخ پیرامون علل وقوع انقلاب و استفاده از قدرت تعقل جهت عبرت از وقایع، وحدت و همدلی را یکی از عوامل پیروزی در انقلاب و کینه توزی و تفرقه را عامل شکست در انقلاب دانست.