کد مطلب: 72490 تعداد بازدید: ۱۱۲

امام جمعه شهرستان رامیان:

یکی از هجمه های دشمن، نفوذ به نهاد خانواده و گسستن پایه های آن است

چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۹:۲۰
امام جمعه شهرستان رامیان گفت: یکی از هجمه های دشمن نفوذ به نهاد خانواده و گسستن پایه های آن است، لذا بانوان با تأسی از سیره حضرت فاطمه سلام الله علیها با تلاش و تدبیر، رسالت خود را در حوزه خانواده و جامعه به خوبی انجام دهند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، همایش «انقلاب اسلامی - تحکیم بنیان خانواده» با همکاری مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان و اداره سازمان تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسین طاهری ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر، تحکیم بنیان خانواده را یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب دانست و بیان کرد: بانوان در زمان انقلاب نشان دادند که علاوه بر رسالت خطیر مادری و تربیت فرزند می توانند در تمام عرصه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی تأثیرگذار باشند.

وی با اشاره به سخن امام خمینی رحمه الله علیه که خطاب به محمدرضا پهلوی فرمود: «سربازان من در گهواره ها هستند» بیان کرد: منظور امام از این کلام، مادران و زنانی بودند که در دامن خود دلیرمردانی را پرورش دادند که علیه استبداد به مبارزه برخاستند و خود در کنار مردان، در صحنه های انقلاب حضور داشتند.

امام جمعه رامیان به جایگاه ویژه زنان در اسلام اشاره کرد و گفت: خداوند سه صفت از صفات خود؛ خالقیت، مربی (تربیت کنندگان) و رحیم بودن را به زنان عطا کرده است.

حجت الاسلام طاهری بانوان را بهترین مربی معرفی کرد و افزود: زنان نقش مهمی در پرورش و تربیت فرزندان دارند و اگر نتوانند به این وظیفه خود عمل کرده و افرادی با ایمان در کانون خانواده پرورش دهند، نمی‌توانند جامعه‌ ای ایده‌ آل برای نسل آینده بسازند.

وی با تاکید بر این که در عصر کنونی یکی از هجمه های دشمن نفوذ به نهاد خانواده و سست کردن پایه های آن است، اظهار کرد: بانوان با تأسی از سیره حضرت فاطمه سلام الله علیها با تلاش و تدبیر رسالت خود را در حوزه خانواده و جامعه به خوبی انجام دهند.

موسس مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان در پایان از طلاب و بانوان برای شرکت در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن دعوت کرد تا با حضور پرشور خود نشان دهند که پیام های تهدیدآمیز دشمنان تأثیری در اراده آنان نخواهد گذاشت.