کد مطلب: 72365 تعداد بازدید: ۱۲۹

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان:

باپیروزی انقلاب، تخصصی ترین مسائل بانوان در حوزه های خواهران انجام می شود

دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۲:۴۴
مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان گفت: تمام مباحث مربوط به بانوان حتی مسائل مالی که امری تخصصی است، توسط خود خواهران طلبه در حوزه ها پیگیری می شود که باید قدر این نعمت را دانست.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خانم حسینی واعظ در جمع معاونین مالی مدارس علمیه خواهران این استان ضمن تبریک ایام الله دهه فجر، حوزه های علمیه خواهران را از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و افزود: قبل از انقلاب حوزه های خواهران به صورت مکتب خانه ها اداره می شد اما با پیروزی انقلاب حوزه ها رشد چشمگیری یافت.    

وی اضافه کرد: قبل از انقلاب، بانوان در مراکز علمی، تحت نظارت ساواک و بدون پوشش اسلامی حضور می یافتند اما اکنون تمام مباحث مربوط به بانوان حتی مسائل مالی که امری تخصصی است، توسط خود خواهران طلبه در حوزه ها پیگیری می شود که باید قدر این نعمت را دانست.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان با بیان این که خدمت طلاب به حوزه جهت رساندن پیام دین به جامعه است، به ایام شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها نیز اشاره کرد و ادامه داد: حضرت فاطمه سلام الله علیها می فرمایند: «هر کسی عبادات و کارهای خود را خالصانه برای خدا انجام دهد، خداوند بهترین مصلحت ها و برکات خود را برای او تقدیر می نماید».

حسینی واعظ بر کسب اخلاص در کارها سفارش کرد و گفت: چه بسا انسان زحمات فراوانی را متحمل می شود اما فاقد اخلاص است، پس مراقب باشید که شیطان به دنبال اموال ناب و خالص انسان است و آن را غارت می کند.

وی همچنین به امانتداری در مسئولیت ها هم اشاره کرد و تشریح نمود: پیرامون امانتداری، روایات بسیاری وارد شده است که معصومین فرموده اند؛ اگر قصد شناخت کسی را دارید، او را با راستگویی و امانتداری بشناسید.

استاد حوزه ضمن بیان قسمت هایی از سیره بزرگان در توسل و توکل بر خداوند در سختی ها، خاطرنشان کرد: به عنایات الهی توجه داشته باشید و در سختی ها نگران نباشید بلکه به فکر چاره باشید تا خداوند فکر برتر را به انسان عطا نماید.