کد مطلب: 72358 تعداد بازدید: ۱۰۳

مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) بندرترکمن:

انقلاب اسلامی ایران، انقلابی فرهنگی و برخاسته از روح اسلام و تعالیم دین است

دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۰:۲۵
مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهراءسلام الله علیها بندرترکمن گفت: انقلاب اسلامی ایران، انقلابی فرهنگی و برخاسته از روح اسلام، تعالیم دین و ایمان است که بر پایه های آن استوار گردیده است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خدیجه قانعی زارع به مناسبت فرارسیدن دهه مبارکه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در جمع اساتید و کارکنان مدرسه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها بندرترکمن بیان کرد: می توان یکی از مولفه های اصلی انقلاب را رشد فرهنگی دانست؛ پیروزی انقلاب اسلامی نشان داد فرهنگ اسلامی ریشه عمیقی در درون ملت شریف ایران دارد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران، انقلابی فرهنگی و برخاسته از روح اسلام، تعالیم دین و ایمان است که بر پایه های آن استوار گردیده است، از مولفه های انقلاب اسلامی، مجاهدت فرهنگی، تأثیر پذیرفتن فکری ملت ها از اسلام و سپس شکل گیری امت اسلامی است.

مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها بندرترکمن یکی از دستاوردهای اصلی انقلاب اسلامی را در بعد فرهنگی دانست و افزود: مجاهدت های فرهنگی، تلاش های همه جانبه امام خمینی رحمه الله علیه و ملت شریف ایران توانست کشور را از سلطه  بیگانگان رهایی بخشد و لکه ننگ وابستگی به ابر قدرت ها و زیر سلطه بودن را از این تمدن بزرگ اسلامی بزداید.

وی اذعان کرد: با حفظ تفکّر و جهت‌ گیری انقلابی که امام خمینی رحمه الله علیه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و مردم انقلابی در طول نهضت برای تحقق آنها مبارزه کردند، می‌توانیم در هر زمان از مشکلات و موانع موجود کشور عبور کنیم و به پیشرفت روزافزون ایران اسلامی سرعت بخشیم.

قانعی زارع خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران در پرتو یاری خداوند متعال و در سایه سار ایثار، فداکاری، مجاهدت مردم و توجه آنان به آموزه های دینی به پیروزی رسید و در مسیر توسعه زیر بنای فرهنگی کشور، پایه های فرهنگی انقلاب مستحکم شد و آرمان های معنوی امام و مردم در فرایند یک انقلاب با شکوه تحقق یافت. و امروز ملت شریف ما قدر دان این نظام و انقلاب هستند واز آرمان های امام خمینی رحمت الله و نظام جمهوری دفاع خواهند کرد.