کد مطلب: 71540 تعداد بازدید: ۸۰

معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران کشور:

مبلغان دین در مقابل شبهات موجود در جامعه منفعلانه حرکت نکنند

شنبه ۲۲ دى ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۴:۱۰
معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران کشور گفت: در مقابل شبهات موجود در جامعه منفعلانه حرکت نکنید.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خانم ظهیری درجمع بانوان مداح که به میزبانی سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان گرگان برگزار شد، گفت: خداوند به پیامبر فرمود؛ «انذر عشیرتک الاقربین؛ یعنی ابتدا خویشاوندان خود را انذارکن»؛ بر این اساس، بعد از تفقه در دین، افراد قوم و دیگران را انذار نمائید.

وی با اشاره به داستان حضرت یوسف در نحوه برخورد با فرعون و تبلیغ وی، قول لین را از ویژگی های تبلیغ دانست و افزود: با زبان نرم و قول لین، شاید انسان منقلب شود و بترسد.

معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران کشور تبلیغ را کار پیغمبر و رسالات الهی دانست و بر تبلیغ چهره به چهره تاکید کرد و اذعان نمود: کار تبلیغ نیاز به فصاحت و بلاغت دارد.

ظهیری اظهار کرد: اگر کلام امام علی علیه السلام نافذ و جذاب بود، به دلیل وجود چهار ویژگی فصاحت، بلاغت، زیبایی و تاثیر نفوذ در کلام ایشان است.

وی یکی از راه های تاثیرگذاری تبلیغ را انس برقرار کردن با مخاطب دانست و تبلیغ را به انواع مختلف دیداری، شنیداری، گفتاری و نوشتاری تقسیم کرد و این که تبلیغ عام است چون نشر معروف است.

معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران کشور خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات باید تیم تبلیغی داشته باشد تا بتواند اثر گذارد؛ دشمن از انواع شیوه ها برای اثرگذاری استفاده می کند، همچون؛ تحلیل، شیوایی و تمثیل، و ... .

ظهیری با اشاره به این نکته که اثرگذاری از قواعد امر به معروف است، تاکید کرد: انسان باید جایی سخن بگوید که اثرگذار باشد؛ گاهی یکی از ابزار اثرگذاری در تبلیغ، هنر است و یکی از وسایل هنر، مدح.

وی در پاسخ به این شبهه که دشمن بر اطعام و نذر مردم به ویژه در ایام خاصی مثل محرم، اشکال وارد می کند، پاسخ داد: یکی از راه های جذب، گردهم آمدن و اطعام دهی است که این کار اثرگذار است و هرجایی که اثرگذار باشد، دشمن ورود پیدا می کند.  

مبلغ عرصه بین الملل، سفارش کرد که در مقابل شبهات موجود در جامعه منفعلانه حرکت نکنید.

ظهیری با توصیه بر نذر فرهنگی، بر کسب علم و معارف اسلامی هم تاکید کرد و گفت: کارتان را بزرگ بشمارید و با شرکت در دوره های تخصصی خود را ارتقا دهید.

وی ادامه داد: اگر مقتل خوانی می کنید، به اندازه دلی که منقلب شود اطلاعات ناصحیح ندهید بلکه مستند سخن بگویید و مردم را با معارف آشنا نمائید.