کد مطلب: 71008 تعداد بازدید: ۷۹

مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) گنبدکاووس:

حوزه و دانشگاه دو مرکز برای پیشرفت های کشور باشند

سه شنبه ۱۱ دى ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۷:۱۴
مدیر مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها گنبدکاووس گفت: دانشگاه و حوزه های علمیه می توانند دو مرکز برای تمام ترقیات و تمام پیشرفت های کشور باشند؛ اگر این دو نهاد خوب عمل کنند، می توانند یک کشور را نجات دهند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خانم فریبا تیموری در نشست مشترک بسیج دانشجویی و حوزه علمیه الزهرا سلام الله علیها گنبدکاووس که با حضور جمعی از نخبگان، مسئولین و اساتید حوزه و دانشگاه در این مدرسه علمیه برگزار شد، بیان کرد: وحدت حوزه و دانشگاه از مهم ترین دست آوردهای انقلاب اسلامی است که در نتیجه آن باید ارتباط حقیقی بین علم و دین ایجاد شود.

وی تحقق توسعه و پیشرفت کشور را در پرتو علم و دانش امکان پذیر دانست و اظهار کرد: اتحاد اندیشمندان حوزه و دانشگاه تنها راه رسیدن به توسعه و پیشرفت کشور است.

مدیر مدرسه علمیه الزهرا گنبدکاووس گفت: ضرورت وحدت، هنگامی آشکار می گردد که حوزه و دانشگاه برای تثبیت پایه های فکری و کاربردی حکومت دینی، احساس مسئولیت یکسان داشته باشند.

تیموری وحدت حوزه و دانشگاه را به دو دسته وحدت حداقلی و وحدت حداکثری تقسیم کرد و توضیح داد: وحدت حداقلی تعامل حوزه و دانشگاه در عرصه اجتماعی اخلاقی است و در وحدت حداکثری این دو نهاد، در یک سیستم هماهنگ با تولید علم در عرصه های مختلف جامعه براساس «منبع مشترک» به یک تمدن نوین اسلامی دست یابند و در پرتو آن به گسترش عدالت، معنویت، اخلاق و سعادت در سطح جامعه جهانی بپردازند.

وی ابراز کرد: حوزه و دانشگاه باید با تلاش و همکاری مداوم با یکدیگر برای رسیدن به وحدت حداکثری تلاش کنند.

استاد حوزه ادامه داد: دانشگاه و حوزه های علمیه می توانند دو مرکز برای تمام ترقیات و پیشرفت های کشور باشند؛ اگر دانشگاه، خوب عمل نماید و حوزه های علمیه نیز مهذب باشند، می توانند یک کشور را نجات دهند.

در ادامه جلسه، مشکلات وحدت حوزه و دانشگاه بیان و راهکارهایی به منظور وحدت بیشتر حوزه و دانشگاه ارائه گردید.