کد مطلب: 70891 تعداد بازدید: ۷۳

استاد حوزه:

مبلغان در تبلیغ دین از شیوه های نوین استفاده کنند

دوشنبه ۱۰ دى ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۰:۲۶
حجت الاسلام والمسلمین محمد رضایی مدرس موسسه اهل البیت علیهم السلام قم گفت: دشمن با پیشرفت رسانه ها و شبکه های اجتماعی ابزارهای مقابله با کشور ما را به روز می کند، مبلغان در تبلیغ دین از شیوه های نوین استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، معاونت پژوهش مدرسه علمیه الزهرا سلام الله گنبدکاووس کارگاه آموزشی «باز آفرینی و راه های نوین تحقیق و تبلیغ» را با حضور جمعی از طلاب و اساتید این مدرسه برگزار کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد رضایی با اشاره به پیشرفت های مختلف علمی و شبکه های اجتماعی اذعان کرد: همان طور که دشمن با پیشرفت رسانه ها و شبکه های اجتماعی ابزارهای مقابله با کشور ما را به روز می کند، مبلغان در تبلیغ دین باید از شیوه های نوین استفاده کنند.

وی با بیان اینکه انسان یک ضمیر خودآگاه و یک ضمیر ناخودآگاه دارد، افزود: در ضمیر آگاه اراده انسان اثر دارد و ضمیر ناخودآگاه اراده دخالت ندارد.

مبلغ حوزه خاطرنشان کرد: امروز دشمن با جنگ رسانه ای برای نابودی بنیان خانواده و اعتقادات دینی به کمک ضمیر ناخودآگاه انسان تلاش می کند؛ براین اساس، مبلغان باید سواد رسانه ای داشته باشند تا بتوانند برنامه های رسانه های را تحلیل کنند.

حجت الاسلام رضایی با بیان این که تبلیغ باید در قالب هنر باشد، ادامه داد: هر فرهنگ و تمدنی که در قالب هنر نباشد، اثرگذار نخواهد بود.