کد مطلب: 70890 تعداد بازدید: ۱۰۳

مبلغ حوزه:

حضور با بصیرت مردم در پایداری انقلاب اسلامی تاثیرگذار است

دوشنبه ۱۰ دى ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۵:۰۴
خانم زهرا طائفه حیدری مبلغ حوزه گفت: زمانی که دشمن با ابزار اقتصادی برای نابودی کشور اسلامی تلاش می کند، حضور فعال و با بصیرت مردم نقش بسیار موثری در خاموش کردن فتنه های دشمن و پایداری انقلاب اسلامی خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، در حاشیه تجمع روز 9 دی ماه، روز میثاق با ولایت و بزرگداشت چهل سالگی انقلاب، مصاحبه ای با خانم «زهرا طائفه حیدری» از مبلغین فعال مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیه گنبدکاووس صورت گرفته است که در ادامه می آید.

به نظر شما علت ایجاد فتنه هایی همچون 9 دی در کشورمان چیست؟

ایران، کشوری اسلامی و مستقل است و بحمد الله هیچ فرد خارجی ای نتوانسته بر کشور ما تسلط پیدا کرده و در اداره آن خلل وارد کند؛ همواره دشمنان با استفاده از حربه های متفاوت برای نابودی ایران اسلامی تلاش کرده اند.

چه چیزی سبب خاموش شدن توطئه ها می شود؟

فتنه سال 88 از جمله توطئه های دشمن است که با عنایت ویژه خداوند و بصیرت مردم در 9 دی 88 تبدیل به برگ زرینی در دفتر مردان و زنان مسلمان ایرانی شد و به جهانیان اعلام کرد که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد، در برابر تمام دنیای آنها خواهند ایستاد.

خداوند در آیه 108 سوره یوسف به بصیرت دعوت می کند، براین اساس؛ بصیرت یک ملت و مجموعه‌ جوانان یک کشور سبب خنثی شدن توطئه های دشمن می شود؛ گاهی انسان خوب اما بی بصیرت، در راه بد قدم می گذارد همانطوری که انسان در جبهه‌ جنگ اگر راه را بلد نباشد، در محاصره‌ دشمن قرار می گیرد.

نظر شما درباره جایگاه جمهوری اسلامی ایران در عرصه جهانی چیست؟

جمهوری اسلامی یک سخن تازه را به عرصه‌ سیاست جهان آورد، این سخن تازه بعد از گذشت سی سال، در فرهنگ سیاسی دنیا یک سخن جدید و جذاب است؛ لذا ملت ها نسبت به جمهوری اسلامی احساس علاقه می کنند. وقتی انتخابات کشور ما با شرکتِ هشتاد و پنج درصد مردم اتفاق می افتد، علاقمندان جمهوری اسلامی خوشحال می شوند، شعار می دهند و این را منتقل می کنند.

وقتی دشمن برای اینکه انتخابات مختلف و حضور عظیم مردم را خراب کند، به شایعه‌ افکنی، تهمت‌ زنی، ایجاد اغتشاش در گوشه‌ ای از کشور دست می زند که این نشان دهنده قدرت جمهوری اسلامی ایران است.

در لبنان، پاکستان، افغانستان و مناطق گوناگون، هر جا که شیعه و مسلمان مخلصی هست، از وضعیت کشور نگران می شوند؛ این نشان دهنده‌ حضور زنده‌ تفکر جمهوری اسلامی در دنیای اسلام است.

توصیه شما به جوانان حوزوی و دانشگاهی چیست؟

در زندگىِ پیچیده‌ اجتماعىِ امروز، بدون بصیرت نمی شود حرکت کرد؛ جوانان باید بیندیشند و بصیرت خود را افزایش دهند؛ معلمان روحانی، متعهدان جامعه‌ از اهل سواد و فرهنگ، از دانشگاهی و حوزوی، باید به مسئله‌ بصیرت اهمیت دهند؛ بصیرت در هدف، بصیرت در وسیله، بصیرت در شناخت دشمن، بصیرت در شناخت موانع راه، بصیرت در شناخت راه‌ های جلوگیری از این موانع و برداشتن این موانع؛ این بصیرت ها لازم است؛  وقتی بصیرت باشد انسان دشمن خود را می شناسد و خود را مهیا می کند.

توصیه شما به مردم ایران چیست؟

رکن اساسی یک دولت و نظام، مردم هستند؛ بر این اساس، در زمانی که دشمن با ابزار اقتصادی برای نابودی کشور اسلامی تلاش می کند، حضور فعال و با بصیرت مردم نقش بسیار موثری در خاموش کردن فتنه های دشمن و پایداری انقلاب اسلامی خواهد داشت.