کد مطلب: 70003 تعداد بازدید: ۱۱۵

امام جمعه شهرستان مینودشت:

شناساندن راه درست از وظایف قطعی و شرعی انسان است

پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۵:۲۳
امام جمعه مینودشت گفت: راه درست را به دیگران بشناسانید که این امر از وظایف قطعی و شرعی یک انسان است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، همایش وحدت حوزه و دانشگاه در مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها شهرستان مینودشت با حضور جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی این  شهرستان، اساتید، کارکنان و طلاب مدرسه علمیه این شهرستان در سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح برگزار شد.

در این همایش، حجت الاسلام والمسلمین حسینی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله محمد مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه، به زندگی حضرت معصومه سلام الله علیهااشاره کرد و نقش ایشان در دفاع از ولایت را بسیار مهم و مثال زدنی در تاریخ اسلام دانست.

وی خاطرنشان کرد: گروهک التقاطی و انحرافی فُرقان، شهید مفتح را در صحن دانشگاه الهیات تهران به شهادت رساند؛ شهید مفتح در خطبه‌های نماز عید فطر در قیطریه، برای اولین بار نام امام خمینی رحمه الله علیه را به طور آشکار بر زبان جاری و رهبری ایشان را مورد تأکید قرار داد و روز پنجشنبه 16 شهریور را جهت تجلیل از شهدای نهضت تعطیل اعلام کرد که این اقدام، زمینه‌ ساز راهپیمایی 17 شهریور و وقایع جمعه سیاه شد.

امام جمعه مینودشت ضمن تاکید بر وحدت حوزه و دانشگاه و علم آموزی دانشجویان و طلاب اضافه کرد: از فرصت ها استفاده نمائید زیرا علم ذاتا ارزشمند است و معلوم شدن مجهولات برای انسان لذت بخش است.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: به آنچه می خوانید، عمل کرده و دیگران را به راه راست هدایت کنید، راه درست را بشناسید و به دیگران هم بشناسانید که این امر از وظایف قطعی و شرعی یک انسان است.

در پایان این همایش، از پژوهشگران مدرسه که در فراخوان های رشد و علامه حلی برگزیده شدند، تقدیر شد.