کد مطلب: 68813 تعداد بازدید: ۱۵۹

معاون آموزش مدرسه علمیه عالی الزهرا(س) گرگان:

مسیر طلبگی در سنگر تعلیم و تربیت، مسیر انسان سازی است

دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۱:۴۷
معاون آموزش مدرسه علمیه عالی الزهرا(سلام الله علیها) گرگان، مسیر طلبگی را در سنگر تعلیم و تربیت، مسیر انسان سازی نامید.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خانم مریم دوست محمدیان در جلسه آموزشی که با حضور طلاب این مدرسه برگزار شد، مسیر طلبگی را در سنگر تعلیم و تربیت، مسیر انسان سازی نامید و بیان کرد: قرار گرفتن در مسیر طلبگی برای آشنایی با معارف الهی و سیره ائمه اطهار(علیهم السلام) توفیقی از سوی خداوند متعال است که با توجه به شایستگی انسان، این انتخاب از سوی خداوند صورت گرفته است، چنانچه خداوند متعال شما را مُعرِف دین و واسطه ای بین خود و مردم قرار داده است؛ لذا با این بیان بزرگی و عظمت مسیر روشن  می شود.

وی بر قدرشناسی از نعمت طلبگی تاکید کرد و افزود: قدردانستن نعمت به این است که همواره سپاس خداوند را داشته و شکر گزار نعمت های الهی باشید.

معاون آموزش مرکز تخصصی الزهرا(سلام الله علیها) گرگان ادامه داد: در عظمت جایگاه یک طلبه و کار طلبگی همین بس که پیامبر مکرم اسلام(صلی الله علیه) در بحبوبه جنگ خیبر با قرار دادن عَلَم بدست امیرالمومنین(علیه السلام) فرمودند: "یاعلی! اگر خداوند بدست تو یک نفر را هدایت کند بالاتر از دنیا و آنچه در دنیاست می باشد"؛ این سخن حضرت حاکی از ارزش و اهمیت رسالت شما طلاب علوم دینی است.

دوست محمدیان بر برقراری ارتباط با مردم و حل مشکلات دینی و علمی آنان توصیه کرد و گفت: ایجاد ارتباط قوی با مردم در راستای هدایت و ارشاد آنان وظیفه ای است که بر عهده طلاب و روحانیون نهاده شده که اگر با خلوص نیت انجام شود در پرتو عمل به این وظیفه، امورات دنیایی بدنبال آن فراهم خواهد شد.

وی با استناد به کلامی از آیت الله جوادی آملی، لازمه بهره بردن در وادی طلبگی را خوب درس خواندن و انتقال آموخته ها به دیگران دانست.

استاد حوزه ضمن تاکید بر تاثیر آموخته ها در طلاب اذعان کرد: اگر انسان درس را خوب فرا بگیرد، از تاثیرات آن یعنی؛ وقار، تواضع، شخصیت و ... برخوردار می شود؛ همچنین با اثرپذیری از علوم، بر اساس شئونات خود قدم نهاده و جز در راستای رضایت خداوند و ائمه اطهار(علیهم السلام) حرکت نمی کند.

دوست محمدیان طلاب را شاگردان و فرزندان پیامبر اسلام(صلی الله علیه) و ائمه اطهار(علیهم السلام) نامید و اضافه کرد: باید تلاش کنیم تا با ایجاد سنخیت در خود، مایه سربلندی و زینت دین و ائمه هدی(علیهم السلام) باشیم.

وی در ادامه به سوالات طلاب پاسخ داد.