کد مطلب: 68434 تعداد بازدید: ۱۱۵

مشاور مدرسه علمیه الزهرا(س) گنبدکاووس:

خداوند در قرآن هدف از بعثت پیامبر را رحمت برای جهانیان معرفی کرده است

سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۷:۰۸
مشاور مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) گنبدکاووس گفت: خداوند در قرآن هدف از بعثت پیامبر را رحمت برای جهانیان معرفی کرده که تمام وجود پیامبر محبت و رحمت است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خانم هاجر باقری در جمع شماری از بانوان محله کوی اندیشه شهرستان گنبد کاووس در جشن میلاد پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) و امام جعفر صادق(علیه السلام) بیان کرد: رسول گرامی اسلام جهت دعوت به سوی حق و رحمت مبعوث شده است.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم تصریح کرد: خداوند در قرآن، هدف از بعثت پیامبرش را رحمت برای جهانیان معرفی کرده است؛ تمام وجود پیامبر محبت و رحمت است.

استاد حوزه با بیان این که خداوند متعال اصول دین که پنج اصل مهم و اساسی دین است را در صلوات گنجانده است، خاطرنشان کرد: اهمیت صلوات در پیشگاه خداوند حکیم است، بر این اساس بزرگان دین اهتمام ویژه ای به آن داشته اند.

باقری، صلوات بر محمد و آل محمد را اصل و مغز دین دانست و تشریح کرد: «اللهم» اقرار به توحید است و تلفظ نام پیامبر(صلی الله علیه) و درود بر ایشان، به معنای پذیرفتن نبوت؛ ذکر آل پیامبر امامت است و زمانی که حق این ها ادا شد، عدالت رعایت شده است.

وی ادامه داد: چهارده معصوم یعنی ظهور محبت و رحمت؛ پیامبر یعنی محبت امیرالمومنین(علیه السلام) و حضرت زهرا(سلام الله علیها) و پیامبر یعنی محبت به همه، پیامبر خدا محبت را در حق همه تمام می کرد.

خانم هاجر باقری؛ با 30 سال سابقه تبلیغ، و 13 سال سابقه تدریس دروس حوزوی، 11سال سابقه مشاوره در حوزه و همچنین 30 سال سابقه تدریس در آموزش و پرورش، از اساتید با سابقه مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) گنبدکاووس است.