کد مطلب: 68432 تعداد بازدید: ۱۱۶

مبلغ حوزه:

یکی از راه های رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی وحدت اسلامی است

سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۹:۳۹
مبلغ حوزه، وحدت اسلامی را به عنوان یکی از راه های رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی و تفرقه راه گمراهی و همکاری با شیطان معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، زهرا صالح آبادی در ویژه مراسم جشن میلاد پیامبر اکرم(صلی الله علیه) که همزمان با آغاز هفته وحدت در جمع اساتید، کارکنان، طلاب و خانواده های آنان در مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) گنبدکاووس برگزار شد، با اشاره به احادیثی از پیامبر اکرم(صلی الله علیه) همگان را به وحدت دعوت کرد و گفت: تنها راه رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی وحدت اسلامی است و راه گمراهی و همکاری با شیطان تفرقه است.

وی با بیان این که خداوند در قرآن، پیامبر اکرم(صلی الله علیه) را اسوه ای نیکو معرفی کرده است، عنوان کرد: در مورد فرد اسوه دو مسئله مطرح است؛ اول این که رمز موفقیت او چه بوده است؟ و بعد این که، هر فردی باید در حد توان از الگو در زندگی خود تبعیت کند.

مبلغ حوزه ابراز کرد: پیامبر در جامعه ای مبعوث شد که اخلاق در جامعه جایگاهی نداشت و انسانیت سقوط کرده بود، در نتیجه پیامبر فشار روحی و جسمی فراوانی را متحمل می شد در حالی که کم ترین کوتاهی در انجام وظایف نداشت.

صالح آبادی مردم جامعه را سه گروه دانست و عنوان کرد: برخی دانسته خطا کرده و سپس پشیمان می شوند، گروه دوم ندانسته خطا می کنند و دسته سوم نه خطا کار هستند و نه آگاه بلکه جاهل اند.

وی در توضیح وظیفه گروه اول گفت: این دسته، باید خطاکار را عفو نموده و جاهلان را آگاه کنند و در مورد گروه سوم باید از جاهل اعراض کرد زیرا ظرفیت فراگیری را ندارد.

مبلغ حوزه خطاب به طلاب تاکید کرد: به عنوان یک عضو تاثیرگذار در جامعه با تاسی از پیامبر باید از شیوه های حضرت در مواجهه با مردم بهره برد و این حاصل نمی شود مگر با مطالعه در سیره پیامبر اکرم(صلی الله علیه) و امامان معصوم که اسوه و الگو ناب هستند.