کد مطلب: 68109 تعداد بازدید: ۹۶

رئیس اداره تبلیغات اسلامی رامیان:

تجدید عهد با امام زمان(عج) به معنای تعالی بخشیدن معارف دینی است

پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۹:۵۶
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رامیان گفت: تجدید عهدِ هر روزه با حضرت ولیعصر(عجل الله) برای شیعیانی که غیرت دینی دارند به این معناست که در طول زندگانی خویش به دنبال تعالی بخشیدن معارف دینی خود باشند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، حجت الاسلام والمسلمین جلالی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رامیان در مراسم بیعت با امام زمان (عجل الله) که در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد، بیان کرد: رسول اکرم(صل الله علیه) می فرمایند: «مهدی از فرزندان من است اسم او اسم من، کنیه اش کنیه من و از نظر خَلق و خُلق شبیه ترین مردم به من است».

وی افزود: امامت منجی عالم برای همه آحاد جامعه بشریت اهمیت دارد و باید همه را به سوی این امر رهنمون کرد تا آمادگی قلوب برای ظهور محقق شود.

رئیس تبلیغات اسلامی این شهرستان، عهد بستن با صاحب الزمان(عجل الله) و تبعیت از ایشان را امری قلبی و عملی برشمرد و توضیح داد: بیعت با حضرت بر هر شیعه ای واجب است و شدت اهمیت این امر تا بدان جاست که نسبت به تمام فروعات دینی اولویت و ارجحیت دارد.

حجت الاسلام جلالی اظهار کرد: تجدید عهدِ هر روزه با حضرت ولیعصر(عجل الله) برای شیعیانی که غیرت دینی دارند به این معناست که در طول زندگانی خویش به دنبال تعالی بخشیدن معارف دینی خود باشند.

وی در بیان اهمیت شناخت وجود امام زمان(عجل الله) ابراز کرد: معرفت صحیح نسبت به حضرت بر هر فردی واجب بوده و عدم آن مرگ جاهلیت را به دنبال دارد، از سوی دیگر شناخت بهترین موعود پیامبران و مصلح جهانی و آگاهی از زندگی ایشان نقش مهم و تعیین کننده ای در زندگی افراد دارد.

در پایان این مراسم به اسامی مهدی، نرگس و نرجس هدایایی داده شد.