کد مطلب: 68105 تعداد بازدید: ۱۰۱

استاد درس اخلاق:

بسیاری از مشکلات زندگی امروز از عدم قناعت است

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۰:۱۲
حجت الاسلام والمسلمین موسوی استاد درس اخلاق بیان کرد: برای آخرت زندگی کنید تا دنیا را هم بدست آورید، اهل قناعت باشید چرا که بسیاری از مشکلات زندگی امروز ما از عدم قناعت است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، مدیر و شماری از معاونین، کارکنان و طلاب مدرسه علمیه عالی الزهرا(س) گرگان با حجت الاسلام والمسلمین موسوی از علمای شهر مقدس مشهد دیدار کردند.

حجت الاسلام موسوی در این دیدار ضمن بیان توصیه هایی بیان کرد: در روایتی از امام معصوم(علیه السلام) است که حضرت در  پاسخ به درخواست سائل، او را به سه چیز توصیه نمود که عبارتند از: راستگویی، اداء امانت و محافظت بر اوقات نماز.

وی عنوان کرد: در اهمیت و فضیلت راستگویی همین بس که هم دنیا را نافع است و هم آخرت را آباد می کند.

این عالم درس اخلاق در باب اداء امانت توضیح داد: اداء امانت گاهی در اموال و گاهی در گفتار است به طوری که انسان باید رازدار دیگران باشد و هیچ گاه اسرار کسی را فاش نکند.

حجت الاسلام موسوی با تاکید بر محافظت در اوقات نماز گفت: هیچ کاری را فدای نماز نکنید و به نماز جماعت توجه بسیار داشته باشید، طبق نظر اتفاقی از علما، اجر و ثواب نماز جماعتی که از ده نفر بگذرد را جز خدا احدی احصاء نخواهد کرد.

وی ضمن تاکید زیارت امام رضا(علیه السلام) سفارش کرد: برای آخرت زندگی کنید تا دنیا را هم بدست آورید، اهل قناعت باشید چرا که بسیاری از مشکلات زندگی امروز ما از عدم قناعت است.

این عالم دینی خدمت به دیگران را از مهمترین امور دانست و اظهار کرد: آیات متعددی در باب خدمت به دیگران از جمله آنها آیه 44 سوره مبارکه روم وجود دارد که خداوند متعال می فرمایند: «هر کس کار خیری انجام دهد برای خودش تهیه می بیند چنانچه» "یمهدون" به معناى زمينه‌سازى و آماده‌سازى است.

حجت الاسلام موسوی در پايان با استناد به روایتی از امیرمومنان علی(علیه السلام) بر استفاده درست از اعضاي و جوارح بدن تاكيد و براي حاضرين طلب خير کرد.