کد مطلب: 67539 تعداد بازدید: ۹۹

مبلغ حوزه:

استفاده از قرآن و اهل بیت(ع)، تنها روش درست سیر و سلوک عالمانه و عارفانه

سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۸:۵۶
حجت الاسلام سید روح الله حسینی مبلغ حوزه گفت: تنها روش درست سیر و سلوک عالمانه و عارفانه استفاده از قرآن و اهل بیت به صورت یک جزء واحد است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، معاونت فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا سلام الله گنبد کاووس، مراسم سوگواری نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام را با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید روح الله حسینی در امامزاده یحیی بن زید شهرستان گنبدکاووس برگزار کرد.

حجت الاسلام حسینی در جمع اساتید و طلاب این مدرسه بیان کرد: خداوند متعال با فرستادن پیامبران بر مومنان منت نهاده است، زیرا هدف فرستادن پیامبران آموختن حکمت به انسان است؛ براین اساس حکمت از جایگاه ویژه ای نزد خداوند برخورداراست.

وی ادامه داد: همه انسان ها در آفرینش، مومن و پاک آفریده شده اند و با اختیار خودشان راه سعادت یا ضلالت را در پیش می گیرند اما انسان فراموشکار و ناسپاس است و باید نعمت های خداوند را یادآوری کند، براین اساس خداوند عقل و سپس پیامبران را برای یادآوری خداوند و نعمت هایش فرستاده تا حجت را بر انسان تمام کند.

مبلغ حوزه با مهم دانستن نقش بانوان در جامعه و نیز وظیفه خطیر مادری، همسرداری و تربیت فرزند، افزود: خانواده قرآنی و دینی باید بیشترین سرمایه گذاری را برای تربیت فرزند داشته باشند، برای تشکیل جامعه قرآنی و مهدوی باید ابتدا مسئله تربیت در خانواده مدنظر قرار گیرد.

 حجت الاسلام حسینی با اشاره به ضرورت تسلط بر قرآن، زندگی اهل بیت علیهم السلام و نهج البلاغه افزود: جایگاه طلبگی مهم ترین منصبی است که خداوند به انسان عطا کرده است که طلاب باید قدر جایگاه این منصب را دانسته و از آن برای هدایت خود و جامعه بهره برند.

وی ضمن اشاره به حدیث ثقلین و بیان این که تنها روش درست سیر و سلوک عالمانه و عارفانه استفاده از قرآن و اهل بیت به صورت یک جزء واحد است، توضیح داد: هر فردی که یکی از این دو را برگزیده و دیگری را رها کند گمراه خواهد شد.