کد مطلب: 67534 تعداد بازدید: ۱۰۵

مدیر مرکز پرورش استعدادهای درخشان گنبدکاووس:

برنامه ریزی تنها ابزار کنترل زمان مطالعه است

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۹:۳۳
آقای امین قربان صادقی مدیر مرکز پرورش استعدادهای درخشان گنبدکاووس گفت: برنامه ریزی بهترین و تنها ابزار برای کنترل زمان مطالعه است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، معاونت پژوهش مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) گنبدکاووس به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی نشستی با عنوان «آسیب شناسی عدم مطالعه و برنامه ریزی» با حضور طلاب این مدرسه برگزار شد.

آقای صادقی در این نشست با بیان این که اصالت با مطالعه است و برنامه ریزی تنها ابزار کنترل زمان مطالعه است، ادامه داد: قواعد مطالعه دروس مختلف متفاوت است؛ انسان باید نسبت به فرایند یادگیری آگاهی داشته باشد زیرا در صورت عدم علم، باور هم پدیدار نمی شود، براین اساس؛ انسان باید یقین پیدا کرده و به یقینش عمل کند.

وی افزود: در روش مطالعه، مرور درس گذشته و پیش خوانی نقش بسیار مهمی در شبکه سازی و تثبیت اطلاعات جدید دارد، بعد از هر مطالعه 30 دقیقه ای مغز نیاز به 10 دقیقه استراحت دارد، اما هیجان در زمان استراحت اطلاعات را تثبیت نمی کند و اگر در زمان استراحت به مغز مواد قندی برسانیم، عملکرد مغز و فرایند یادگیری بهتر می شود.

این روانشناس در بیان اهمیت استراحت بین مطالعه گفت: در زمان استراحت به مغز فرصت می دهیم تا عملکرد یادسپاری را با کیفیت بهتری انجام دهد؛ اگر این کار را انجام ندهیم 50 تا 70 درصد مطالب حفظ شده از دست می رود.