کد مطلب: 67533 تعداد بازدید: ۱۰۷

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران گلستان:

مشکلات پژوهشی نباید موجب عدم فعالیت معاونین پژوهش مدارس شود

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۶:۰۴
خانم صدیقه بهرامی گفت: عدم بودجه و مشکلات پژوهشی نباید موجب کم کاری و عدم فعالیت معاونین پژوهش مدارس شود زیرا می توان از ظرفیت های موجود در مدارس، بدون کمترین هزینه ای استفاده های فراوان و مفید کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خانم صدیقه بهرامی در نشستی که ضمن بازرسی از واحد پژوهش مدرسه علمیه سعدیه رامیان انجام شد، بیان کرد: پژوهش موجب افزایش دانش بشری شده و آن را از سکون و رکود خارج نموده است.

وی ابراز کرد: عدم بودجه, مشکلات و سختی های پژوهشی نباید موجب کم کاری و عدم فعالیت معاونین پژوهش مدارس شود زیرا می توان از ظرفیت های موجود در مدارس، بدون کمترین هزینه ای استفاده های فراوان و مفید کرد.

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران گلستان، استفاده از پایان نامه های طلاب را یکی از راه کارهای افزایش فعالیت های واحد پژوهشی مدارس دانست و اذعان کرد: طلاب گرامی با زحمات فراوان، پایان نامه هایی را تدوین می کنند که متأسفانه کمترین توجهی به آنان نمی شود در حالی که  حتی از ضعیف ترین آنها به جهت ضعفشان می توان با نگاه نقادانه نیز استفاده موثر کرد.

بهرامی تصریح کرد: ایجاد کارگاه مهارتی، میزگرد، ژورنال کلاب، کرسی، نشست، تهیه بروشور به تعداد فصول تحقیقات و ... از جمله کارکردهای پژوهشی تحقیقات پایانی است و در عین حال با خبرسازی از هر یک از این برنامه ها می توان فعالیت های پژوهشی مدرسه را بدون هیچ هزینه ای فعال و غنی جلوه داد و به سهولت برنامه های پژوهشی یک ماه طلاب را تأمین کرد.

وی در خصوص کارگاه های تحقیقات پایانی نیز خاطرنشان کرد: اساتید راهنما باید از نظرات کارشناسان کارگروه تبعیت نموده و از اِعمال سلیقه جداً خودراری نمایند تا وحدت رویه در تدوین تحقیقات پایانی حفظ گردد.

استاد حوزه در پایان از زحمات و پیگیری های واحد پژوهش این مدرسه قدردانی نمود.