کد مطلب: 67009 تعداد بازدید: ۱۱۲

مشاور حوزه:

اخلاق؛ به عنوان مهم ترین مسئله هر انسان است

شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۷:۱۱
خانم هاجر باقری تیر تاش گفت: اخلاق مهم ترین مسئله برای انسان است که بدون آن انسان هیچ جایگاهی ندارد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، معاونت فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا سلام الله گنبد کاووس مراسم اختتامیه همایش زینبیون که به مناسبت ایام محرم و صفر به مدت پنجاه شب تشکیل شده بود را همزمان با شهادت پیامبر اکرم(صلی الله علیه) و امام حسن مجتبی و امام رضا(علیهما السلام) با حضور جمعی از بانوان این شهرستان برگزار کرد.

دراین مراسم، خانم باقری با بیان این که قرآن کریم پیامبرش را با بهترین و کاملترین اوصاف معرفی می کند به نمونه هایی اشاره کرد و ادامه داد: خداوند از بیان اوصاف پیامبرش هدف مهمی دارد تا حضرت را به عنوان اسوه حسنه برای امت معرفی نماید، پس باید به درستی معرفی شود تا قابل الگوبرداری باشند.

وی معتقد است: اخلاق مهم ترین مسئله برای انسان است که بدون آن انسان هیچ جایگاهی ندارد.

مشاور حوزه ضمن اشاره به حدیثی از امام رضا(علیه السلام) افزود: بهترین بندگان خداوند، بنده ای است که علاوه بر انجام کارهای خوب، از آن استقبال کرده و اگر دچار لغزشی شد، فورا از درگاه خداوند طلب آمرزش کند، هیچ گاه مردم را آزار نداده و از انجام کار خیر لذت برد.

باقری ادامه داد: مشیت خداوند بر مبنای حکمت است نه قدرت؛ خداوند قادر است که یکباره همه انسان ها را مومن سازد اما این اهمیتی ندارد زیرا خداوند انسان را مختار آفریده است؛ بر این اساس باید خود تصمیم بگیرد، امام زمانش را یاری کرده و یا به دنبال هوای نفسش برود و به خواسته های دنیویش جامع عمل بپوشاند.

وی در پایان سخنان خود، بر انس و ارتباط نزدیکتر مادران با فرزندان تاکید کرد و گفت: اگر متوجه آسیب ها نباشیم عامل بی دینی و  انحراف آنان می شویم.

استاد حوزه اضافه کرد: هرگاه اثرگذاری سخنانتان کم می شود با تاسی به پیامبر اکرم(صلی الله علیه)، عبادات خود را بیشتر کنید، عیب را در خود جست و جو کرده و همیشه آنها را مقصر ندانید تا درهای گشایش به سوی شما باز شود.