کد مطلب: 66893 تعداد بازدید: ۱۲۴

مبلغ حوزه:

اسلام و دین با خون سید الشهدا(علیه السلام) زنده است

چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۹:۰۸
حجت الاسلام والمسلمین سیدمحسن میرکریمی مبلغ حوزه همگان را به مطالعه و بررسی ابعاد مختلف قیام امام حسین(علیه السلام) دعوت کرد و گفت: امروزه اگر اسلام و دین زنده است به خاطر خون سید الشهدا(علیه السلام) است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحسن میرکریمی در جمع اساتید، کارکنان، طلاب مدرسه علمیه صدیقه طاهره(سلام الله علیها) انبارالوم و جمعی از بانوان این شهر به بررسی اهداف قیام امام حسین(علیه السلام) پرداخت.

وی با یادآوری هدف قیام امام حسین(علیه السلام) یعنی احیای امر به معروف و نهی از منکر، متذکر شد: باید همیشه و در هرکجا به یاد عاشورا باشیم و ابعاد مختلف این قیام را بررسی نمائیم؛ امروزه اگر اسلام و دین زنده است به خاطر خون سید الشهدا(علیه السلام) است.

مبلغ حوزه ضمن توصیه بر قرائت زیارت وارث، امام حسین(علیه اسلام)را وارث تمام انبیاء(علیهم السلام) دانست و افزود: امام حسین(علیه السلام) به عنوان یکی از جانشینان خداوند در زمین، بیانگر دین و شریعت اسلام و احیاگر پیام انبیا است.

حجت الاسلام میرکریمی اذعان کرد: در هر جامعه ای که امر به معروف و نهی از منکر ترک شود، قوم ظالم بر آنها حکومت کرده و دعاهایشان مستجاب نمی شود.

وی ضمن اشاره به سیره انبیاء الهی پیرامون امر به معروف، مبلغین را به مجهزشدن به صبر و سعه صدر در امر تبلیغ سفارش کرد و گفت:سعی کنید در مراسمات عزاداری امام حسین(علیه السلام) شرکت کرده و این مراسم ها را باشکوه تر از گذشته برگزار کنید تا پیام عاشورا تا ابد بر روی زمین طنین انداز شود.