کد مطلب: 66892 تعداد بازدید: ۱۲۵

امام جمعه انبارالوم:

میزان پیروی از امام زمان بستگی به معرفت انسان از ایشان دارد

چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۰:۲۵
امام جمعه انبارالوم گفت: میزان پیروی از امام زمان بستگی به معرفت ما از ایشان دارد که این معرفت با شناخت جایگاه و شان امام زمان(عجل الله تعالی) به دست می آید.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، حجت الاسلام والمسلمین محمد شیخی در جمع اساتید، کارکنان و طلاب مدرسه علمیه صدیقه طاهره(سلام الله علیها) انبارالوم اظهار کرد: میزان پیروی از امام زمان بستگی به معرفت ما از ایشان دارد که این معرفت با شناخت جایگاه و شان امام زمان(عجل الله تعالی) به دست می آید، پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) فرمودند: «هر کس امام زمانش را نشناسد و بمیرد، به مرگ جاهلیت مرده است»، بنابراین کسی که اهل ولایت باشد نسبت به او سمعا و طاعتا است و هر چه امام امر کند، انسان بدون چون و چرا قبول می کند.

وی ادامه داد: خبر شهادت امام حسین(علیه السلام) در کربلا به قدری در اجتماع اسلامی مورد گفتگو واقع شده بود که عامه مردم از این سفر و قیام مطلع بودند زیرا امام حسین (علیه السلام) همگان را آگاه کرده بودند، اما برای بعضی افراد این توهم پیش آمده بود که حضرت را منصرف نمایند غافل از این که ایشان از دیگران به وظیفه خویش آگاه تر بوده و هرگز از وظیفه الهی خود دست نکشید.

امام جمعه انبارالوم افزود: با وجود این که افکار مختلفی اطراف امام(علیه السلام) وجود داشت اما کوچک ترین خللی در تصمیم حضرت راه نیافت بلکه با اصحاب و فرزندانش که هر یک ستاره ای درخشان در افق اسلام بودند، رفتند تا قیام نمایند.

وی اظهار کرد: امام حسین(علیه السلام) و خاندانش به شهادت رسیدند تا جامعه مسلمانان بفهمند یزید جانشین رسول خدا نیست اساسا اسلام از بنی امیه و بنی امیه از اسلام جداست.