کد مطلب: 66891 تعداد بازدید: ۹۹

کارشناس مذهبی:

میدان نبرد امام حسین(علیه السلام) در کربلا صحنه تقابل ایمان با کفر و فساد بود

چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۱:۰۶
حجت الاسلام والمسلمین مجتبی طاهری کارشناس مذهبی اظهار کرد: میدان نبرد امام حسین(علیه السلام) در کربلا صحنه ای تقابل ایمان و معنویت با کفر و فساد بود، حرکت آگاهانه و به هنگام امام چون گنجینه ای ارزشمند در تاریخ به یادگار مانده است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، حجت الاسلام طاهری در جمع طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(سلام الله علیها) بندرترکمن ابراز کرد: مکتب اسلام بر پایه فطرت استوار است و فطرت نیز در همه انسان ها به طور یکسان نهادینه شده است، به همین دلیل انسان به طور ذاتی و پیوسته در جستجوی خداوند، عدالت، آزادی و جاودانگی است. 

وی با بیان این که اخلاقی بودن یکی از ویژگی های منحصر به فرد قیام امام حسین(علیه السلام) است، توضیح داد: چه انقلاب های کثیری که در طول تاریخ اتفاق افتاده و در مسیرآنها اخلاق قربانی شد اما اخلاق در قیام کربلا محور بود، امام حسین(علیه السلام) در قیام کربلا هیچ اقدامی که مغایر با ارزش های اخلاقی اسلام باشد، انجام ندادند. 

کارشناس مذهبی یکی از دلایل جاودانگی نهضت عظیم کربلا، شفافیت قیام برای آیندگان دانست و افزود: سید الشهداء(علیه السلام) زمانی که نهضت عظیم خود را آغاز نمود، قبل از هر چیز ماهیت آن را به نحو روشن بیان فرمود و تصریح کرد که با مظهر ظلم و تباهی مبارزه می کند و اسلام را احیا و مردم را از شر حکومت یزید نجات می دهد.

حجت الاسلام طاهری معتقد است: قیام اباعبدالله الحسین(علیه السلام) تابلویی درخشان از عالی ترین جلوه های اخلاقی و انسانی است.

وی خاطرنشان کرد: میدان نبرد امام حسین(علیه السلام) در کربلا صحنه ای تقابل ایمان و معنویت با کفر و فساد بود، حرکت آگاهانه و به هنگام امام چون گنجینه ای ارزشمند در تاریخ به یادگار مانده است.