کد مطلب: 66422 تعداد بازدید: ۱۰۷

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه گنبد:

اتحاد مردم و مرجعیت، ثمره در راس بودن حاکمیت دینی است

سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۴:۲۱
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه گنبدکاووس گفت: اتحاد و انسجامی که بین مردم و مراجع با حاکمیت الهی وجود دارد، ثمره در راس بودن حاکمیت دینی است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، حجت الاسلام والمسلمین دیلم در جمع طلاب مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها گنبدکاووس در نشست «گفتمان ولایت» بیان کرد: امروز قدرت و توانایی دین بیشتر از هر زمان دیگری است، برخی این مسئله که قرآن و آموزه های وحی محور حاکمیت باشد را عملی نمی دانستند اما امام راحل رحمه الله با استمداد از خداوند و کمک مردم، رهبری و مرجعیت دینی را در راس حاکمیت قرار داد.

وی افزود: اتحاد و انسجامی که بین مردم و مراجع با حاکمیت الهی وجود دارد؛ ثمره ی در راس بودن حاکمیت دینی است؛ همه مراجع تقلید در هر زمان با مقلدهایشان نسبت به آن چه که از شئونات حاکمیت اسلامی و دینی است، باید به فرامین ولی فقیه و حاکمیت الهی توجه داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در سپاه گنبدکاووس ادامه داد: پیروی از دستورات ولی فقیه و حاکمیت دینی یک نکته مثبت تاثیر گذار در بین حوزه های علمیه و مراجع تقلید و طلاب برادر و خواهر و جامعیت مردم است؛ لذا، طلاب در کنار تحصیل علم، همسر داری، فرزندپروری، شرکت درمجالس و محافل مذهبی، باید بصیرت خود را نیز افزایش دهند.

حجت الاسلام دیلم با اشاره به آیات پیرامون تفقه در دین تشریح کرد: از وظایف طلاب است که در دین تفقه داشته باشند، زیرا تفقه به معنای تفکر عمیق در دین است و این مهم بدون بصیرت میسر نخواهد شد.

وی توجه به خداوند را در کنار علم و باورهای دینی ضروری دانست و اضافه کرد: در تاریخ افرادی مانند زبیر هستند که با وجود حضور در کنار امیرالمومنین علی علیه السلام باز هم منحرف شده و از فتنه سربلند خارج نشدند؛ زیرا انسان بدون بصیرت به سبب قدرت طلبی در فتنه منحرف می شود.