کد مطلب: 66417 تعداد بازدید: ۱۲۸

یک مبلغ حوزه اذعان کرد:

پیاده روی اربعین فرصتی برای سیر و سلوک و بهره مندی از رزق معنوی است زیرا زائر امام حسین علیه السلام مورد عنایت ویژه و خاص ائمه علیهم السلام قرار دارد.

دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۳:۴۷
خانم سمیه غیبی مبلغ حوزه گفت: پیاده روی اربعین فرصتی برای سیر و سلوک و بهره مندی از رزق معنوی است زیرا زائر امام حسین علیه السلام مورد عنایت ویژه و خاص ائمه علیهم السلام قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، معاونت فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها گنبدکاووس مراسم سوگواری اربعین حسینی را با حضور طلاب این مدرسه برگزار کرد.

خانم سمیه غیبی در این مراسم، پیاده روی اربعین را یک فرصت برای سیر و سلوک و بهره مندی از رزق معنوی دانست و بیان کرد: زائر امام حسین علیه السلام مورد عنایت ویژه و خاص ائمه علیهم السلام، مخصوصا امام زمان عجل الله تعالی قرار دارد.

وی ادامه داد: پیاده روی اربعین حسینی موجب بصیرت افراد است زیرا حضور افراد با فرهنگ و نژادهای گوناگون که از کشورهای مختلف جهان برای دفاع از حق و مبارزه با زیاده طلبی مستکبران جهانی اعلام آمادگی کرده اند، با پای پیاده به حرم امام حسین علیه السلام می روند و این امر مهم هر انسانی را به تفکر و بصیرت وا می دارد.

مبلغ حوزه اضافه کرد: راهپیمایی اربعین مبارزه با تفکر کمونیسم غربی و خط بطلان بر فرهنگ غرب است؛ براین اساس رسانه های غربی برای بازتاب رسانه ای این همایش جهانی هیچ تلاشی ندارند، زیرا اربعین اصالت های آنها را نابود ساخته است؛ پس ضروریست که همه ما در صیانت و نگهداری این راهپیمایی مصمم باشیم.

خانم غیبی توضیح داد: این صیانت باید از روح و آداب زیارت اربعین حسینی باشد تا به این وسیله از فرصت اربعین برای حمایت از تمام مظلومان و مستضعفان جهان استفاده کنیم؛ پیاده روی اربعین تحقق ظهور امام زمان عجل الله و تشکیل حکومت مهدوی و لبیک به حق و عدالت، تقویت دین و ولایت است؛ براین اساس علما قیام سیدالشهدا را به قیام امام زمان عجل الله تعالی متصل می دانند.

در انتهای مراسم گروه تئاتر مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها به اجرای نمایش خود با عنوان «حضرت رقیه سلام الله علیها در خرابه های شام» پرداختند.