کد مطلب: 66399 تعداد بازدید: ۱۳۰

نماینده ولی فقیه در استان گلستان :

خدمت به بشریت؛ ثمره تحصیل در حوزه علمیه

سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۱:۴۶
«آیت الله سید کاظم نورمفیدی» بیان کرد: طلاب بدانند هدف حوزه های علمیه رساندن مردم به صاحبان شریعت است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، «آیت الله سیدکاظم نورمفیدی» در اولین نشست با طلاب مدرسه علمیه الزهراء(س) شهرستان گرگان، ضمن عرض خیر مقدم به طلاب ورودی مهر 97  آرزو کرد که حوزه های علمیه برکاتی برای امت اسلامی داشته باشند و کلیه مسئولین و طلاب حوزه ها بتوانند وظایف خود را به نحو احسن به سرانجام برسانند.

وی مسئولیت عمده حوزه های علمیه را ابلاغ پیام خدا به مردم دانست که از منابع قرآن و احادیث و از مصادر عصمت و طهارت(علیهم السلام) ثبت شده است، البته پیامبر(ص) این پیام را از وحی می گرفت و به مردم می رساند در حالی که امروز این پیام باید از حوزه های علمیه دریافت و به مردم ابلاغ گردد .

نماینده ولی فقیه در گلستان خطاب به طلاب اظهار کرد: شما به حوزه علمیه آمدید تا با معارف قرآن و گلستان احادیث نبوی آشنا شوید و این امر مهم و مبارکی است که بانوان در این زمینه وارد شوند، امام مهمتر واقف بودن به مسئولیت این مسیر است.

آیت الله نورمفیدی تاکید کرد: طلاب باید بدانند هدف حوزه های علمیه رساندن مردم به صاحبان شریعت است که همان کار انبیاء و مرسلین است.

وی با تأکید براینکه مسئولیت حوزه های علمیه بسیار سنگین و کار بزرگی است، افزود: طلاب مراقب گفتار و رفتار خود باشند که اگر مردم را به صدق و امانت دعوت می کنند، خود نیز عامل به همان گفتار باشند.

امام جمعه گرگان اضافه کرد: شما لباس دین به تن کردید و لذا تمام افعال و گفتار شما خوب یا بد، در مردم اثرگذار است؛ بنابراین باید مراقب بود که بین گفتار و اعمال تضاد ایجاد نشود.

آیت الله نورمفیدی با استناد به روایتی پیرامون مجازات عالمان بی عمل، اذعان کرد: اگر عالمان وظایف خود  را به خوبی انجام دهند و در مسیر رضایت الهی قدم بردارند، نزد خداوند جایگاه ویژه ای خواهند داشت زیرا اهل علم یک درجه از رتبه نبوت پایین تر هستند.

وی دفاع از دین را از وظایف عالمان دینی و طلاب دانست و خاطرنشان کرد: اگرچه تشکیلات رسالت و نبوت قطع شده اما باب تبلیغ دین بسته نشده است.