کد مطلب: 66397 تعداد بازدید: ۱۳۱

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آزادشهر:

برای ترویج آموزه های مهم دین باید از تعلقات نفسانی و دنیایی مهاجرت کرد

دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۹:۱۴
حجت الاسلام والمسلمین دیلمی اظهار کرد: باید در مسیر ترویج آموزه های مهم دین از تعلقات نفسانی و دنیایی مهاجرت کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، جلسه توجیهی طلاب مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) شهرستان آزادشهر با حضور حجت الاسلام والمسلمین دیلمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی در جمع طلاب این مدرسه برگزار شد.

حجت الاسلام دیلمی بیان کرد: یکی از موضوعات مهمی که در مقوله ارتباط انسان با خداوند متعال جزء محوری ترین مباحث مطروحه است، درک فقر وجودی انسان است.

وی همه مخلوقات و در رأس آنها انسان را در مقابل عظمت خداوند، فقیر دانست و با استناد به آیه ای از قرآن توضیح داد: وجود این فقر مطلق در انسان، مبیّن عظمت غنی مطلق است و این تبیین مرز ذات احدیت و مخلوقات است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آزادشهر ادامه داد: اگر فقر الی الله در انسان، به عنوان مقوّم درونی او قرار گیرد، قطعا باعث رسیدن انسان به حریت و وارستگی و مقام محمود خواهد شد و اینکه انسان بداند در مقابل غنی مطلق، فقیر مطلق بوده خدا را حاضر و ناظر بر اعمال خود دانسته و به وظیفه دینی، اخلاقی و سیاسی خود جامع عمل بپوشاند.

حجت الاسلام دیلمی اضافه کرد: چنین شخصی در مسیر عبودیت خداوند، دچار معبودهای دروغین نشده و جایگاه خود را شناخته و اگر به فقر وجودی خود در مقابل خداوند اذعان پیدا کند، هرگز دچار عجب و تکبر و دیگر رذایل اخلاقی نخواهد شد.

وی با توجه به آیه 18 سوره مبارکه نساء ، مهاجر الی الله بودن را محور رسیدن به حیات طیبه و فقر وجودی دانست و افزود: اولین گام در مهاجر الی الله بودن این است که انسان از خانه نفس وتعلقات دنیا مهاجرت کرده و تقوای الهی را در پیش گیرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آزادشهر هجرت از خانه و کاشانه جهت نشر علوم دینی و رساندن پیام و آموزه های دینی را به عنوان دومین گام معرفی کرد.

حجت الاسلام دیلمی در پایان خطاب به طلاب گفت: امروزه بشر دچار فقر معنوی است و رساندن پیام آموزه های بلند دینی، این حیات طیبه وظیفه کسانی است که در خیمه امام عصر(عج) به عنوان شاگرد و سرباز آن حضرت نشستند.

وی اضافه کرد: باید در این مسیر از تعلقات نفسانی و دنیایی برای ترویج آموزه های مهم دین مهاجرت کنند.