کد مطلب: 66326 تعداد بازدید: ۱۰۶

رئیس آموزش هیات رزمندگان اذعان کرد:

عدم معرفت نسبت به ولیّ و تمرد؛ عامل انحراف و انحطاط جامعه

شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۰:۵۱
حجت الاسلام والمسلمین سفیدی رئیس آموزش هیات رزمندگان، عدم معرفت نسبت به ولی و تمرد از امر وی را به عنوان عامل اصلی انحراف و انحطاط جامعه معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، مراسم سوگواری شهادت امام حسین و حضرت رقیه علیهما السلام با حضور حجت الاسلام والمسلمین سفیدی در جمع اساتید، کارکنان و طلاب مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد برگزار شد.

حجت الاسلام سفیدی بیان کرد: انجماد و انحطاط فکری سبب حبط بسیاری از اعمال نیک می شود، مانند ابن ملجم مرادی که یکی از مفسران قرآن بود ولی امام زمان خود را به شهادت رساند.

وی افزود: در طول تاریخ برخی افراد با وجود حضور اهل بیت علیهم السلام، اما غیر آن بزرگواران را انتخاب کردند، با اینکه نعمت الهی یعنی وجود اهل بیت علیهم السلام را درک کرده بودند.

مسئول آموزش هیئت رزمندگان اسلام، با بیان این که عامل اصلی انحراف و انحطاط، تمرد از امر ولی و عدم معرفت است، افزود: این عامل انسان را به انحراف از مسیر اهل بیت علیهم السلام کشانده و گاهی در تقابل حضرات قرار می دهد.

حجت الاسلام سفیدی، معرفت اهل بیت علیهم السلام را بهترین فضیلت برای انسان برشمرد و توضیح داد: بسیاری از افراد با اینکه در مسیر اهل بیت علیهم السلام نبودند ولی با یک توجه و نگاه آنان به درجات عالی رسیدند. مانند جون غلام امام حسین علیه السلام یا ظهیر.

وی ضمن بیان روایاتی پیرامون ارزش گریه بر امام حسین علیه السلام توصیه کرد: بهترین دعای ما در مجالس اهل بیت علیهم السلام این باشد که شامل یک نگاه آن بزرگواران شویم تا بدین وسیله در مسیر زندگی تحول ایجاد شده و به درجات بالای معنوی نائل شویم.