کد مطلب: 66201 تعداد بازدید: ۱۴۰

یک کارشناس مذهبی اظهار کرد:

بی بصیرتی؛ علت تمام انحرافات جامعه

چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۵:۲۱
حجت الاسلام والمسلمین مهدی تقی پور کارشناس مذهبی گفت: دلیل تمام انحرافات جامعه که تاکنون در جهان اسلام رخ داده، از نداشتن بصیرت و صبر است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، «حجت الاسلام والمسلمین مهدی تقی پور» در ویژه مراسم بصیرت عاشورایی که با حضور اساتید، طلاب و جمعی از بانوان شهر بندرترکمن برگزار شد، بیان کرد: خداوند مصلحت بندگان را می داند و به اندازه توان آنان نقش و مسئولیت می دهد

وی با بیان این که بین عاشورا و قرآن کریم تناسب برقرار است، خاطرنشان کرد: قرآن کریم به 254 داستان زندگی مومنین و صابران، اشاره کرده است؛ در حقیقت، دستور به صبر دستوری برای رسیدن به هدف است.  

این کارشناس مذهبی اذعان کرد: دلیل تمام انحرافات جامعه که تاکنون در جهان اسلام رخ داده، از نداشتن بصیرت و صبر است، تحقق حادثه عظیم عاشورا نتیجه بی بصیرتی و دوری افراد با آموزه های دینی و معارف اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام بوده است.

حجت الاسلام تقی پور اظهار کرد: بصیرت عاشورایی به اعتماد به خدا و صبر پیشه کردن، همت و اراده بلند است؛ بنابراین انسان ها با پیروی از خاندان وحی و توجه به بصیرت قرآنی آن بزرگواران، آگاهی یافته و در فضای غبارآلود فتنه گمراه نمی شوند. 

وی تاکید کرد: باید از عبرت ها پند بگیریم تا عبرت دیگران نشویم، عبرت از افراد بی بصیرت حادثه کربلا می تواند یک ملت را از ذلت به عزت برساند.