کد مطلب: 66074 تعداد بازدید: ۱۰۳

مدرس دانشگاه فرهنگیان گرگان:

بزرگترین هدف یک مبلغ موفق انتقال فرهنگ دینی مردم، از طریق حیطه عقلانی است

دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۹:۱۹
آقای حسین اربابون مدرس دانشگاه فرهنگیان گرگان گفت: بزرگترین هدف ما به عنوان یک مبلغ موفق باید انتقال فرهنگ دینی مردم، از حیطه حسی به حیطه عقلانی باشد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، معاونت پژوهشی مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها گنبدکاووس نشست بصیرتی «آسیب شناسی دعا در بین جوانان» را در جمع طلاب این مدرسه برگزار کرد.

در این مراسم، آقای حسین اربابون با بیان این که گاهی مبلغ با وجود تلاش در ایجاد علاقه مخاطب به دین اما موفق نیست، افزود: گاهی برخی مبلغین باعث گریز افراد از دین می شوند که در این هنگام، باید به آسیب شناسی روش تبلیغی خود پرداخته و با شناسایی علت و رفع آن، به موفقیت در تبلیغ برسد.

وی با بیان این مطلب که در همه امور از جمله دینداری، سه حیطه وجود دارد؛ حسی و کمیت محور بودن مثل رفتار و صفات کودکان را از آن جمله دانست.

مدرس دانشگاه حیطه عقلانی را دومین حیطه معرفی کرد و افزود: رفتار نوجوانان که همه چیز را با استدلال قبول می کنند و کیفیت را در نظر می گیرند، مثالی از این مورد است.

اربابون ادامه داد: حیطه سوم، اثر یا شهود است که در این جایگاه فرد به دنبال دست یابی به نتایج عمل خود هست.

وی ابراز کرد: بزرگترین هدف ما به عنوان یک مبلغ موفق باید انتقال فرهنگ دینی مردم، از حیطه حسی به حیطه عقلانی باشد زیرا افراد اندکی قابلیت رسیدن به حیطه سوم را دارند؛ بر این اساس، جوانان اگر به حیطه دوم وارد شوند، در صورت عدم استجابت  دعایشان؛ کمتر دچار مشکل می شوند.