کد مطلب: 65654 تعداد بازدید: ۱۱۰

نماینده ولی فقیه در استان گلستان:

وظیفه خطیر پیام رسانی الهی؛ عمده مسئولیت طلاب علوم دینی

دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۵:۲۱
«آیت الله سید کاظم نورمفیدی» بیان کرد: خداوند متعال برای رساندن پیام خود به مردم، 124 هزار پیامبر(ص) را مبعوث نمود که این نشان از اهمیت آن دارد و امروز این وظیفه خطیر برعهده شما نهاده شده است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، «آیت الله سیدکاظم نورمفیدی» در اولین جلسه از سلسله جلسات اخلاق هفتگی در نیمسال اول سال تحصیلی 98-97 در جمع طلاب مدرسه علمیه عالی الزهرا(س) گرگان اظهار کرد: مسئولیت عمده حوزه های علمیه، "رساندن پیام خدا و صاحبان شریعت" به مردم است؛ منابع این پیام الهی نیز، قرآن و احادیث صحیحه ای است که از مصادر عصمت و طهارت(علیهم السلام) به ما رسیده است؛ لذا طلاب علوم دینی جهت دریافت و انتقال این پیام باید با این منابع آشنا شوند.

وی با بیان این که دریافت پیام از سوی نبی مکرم اسلام(ص) از طریق وحی انجام می گرفت، افزود: طلاب نیز به عنوان جانشینان انبیاء(علیهم السلام)، با تحصیل در حوزه های علمیه، قدرت مراجعه به قرآن و احادیث معصومین(علیهم السلام) را کسب خواهند نمود.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان، ورود طلاب را به حوزه علمیه امری مبارک دانست و خطاب به جمع حاضر گفت: مسئولیت شما، مسئولیت انبیاء و مرسلین است، خداوند متعال برای رساندن پیام خود به مردم، 124 هزار پیامبر(ص) را مبعوث نمود که این نشان از اهمیت آن دارد و امروز این وظیفه خطیر برعهده شما نهاده شده است.

آیت الله نورمفیدی درس خواندن در حوزه علمیه را توفیق بزرگی برای طلاب دانست و خاطرنشان کرد: بهترین های عالم بشریت، در حوزه های علمیه وارد شدند و کسب علم نمودند.

وی به مراقبت و مواظبت در این مسیر سفارش نمود و ادامه داد: یک طلبه نباید به گونه ای زندگی کند که مردم را از دینداری دور نماید، چرا که مردم نسبت به رفتار طلبه حساس بوده و هر چه بگوید و انجام دهد، به حساب دین خواهند گذاشت؛ لذا  باید بر اعمال و گفتار خود توجه جدی داشته باشیم.

امام جمعه این شهرستان به عقوبت سنگین عالمان بی عمل اشاره داشت و تصریح کرد: اگر یک عالم دینیِ منشأ اثر، خلاف کند مجازاتش از بقیه افراد بیشتر خواهد بود، چنانچه در روایت وارد است «از بوی گند عالمان بی عمل، جهنمیان نیز متأذی می شوند».

آیت الله نورمفیدی عنوان داشت: از جمله توصیه های نبی مکرم اسلام(ص) به عبدالله ابن مسعود است که می فرمایند: «از آنانی نباش که مردم را به خوبی ها دعوت نموده ولی خود از آن غافلند چرا که خداوند متعال در آیه 44 سوره مبارکه بقره از این کار نهی نموده است».

وی در پایان خاطرنشان کرد: همه ما وظیفه داریم بیش از دیگران به علم خود عمل کنیم و زمینه ساز گسترش دین باشیم.