کد مطلب: 65594 تعداد بازدید: ۱۴۲

مدیر حوزه‎ علمیه خواهران استان گلستان:

علم و معرفت الهی؛ از لوازم دستیابی به تفقه در دین

یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۱:۱۳
«خانم سیده نفیسه حسینی واعظ» گفت: فراگیری اطلاعاتی مختصر و سطحی تفقه در دین نیست بلکه باید معرفت الهی به دنبال داشته باشد، در این صورت است که خشیت الهی و پرهیز از تعلقات دنیوی حاصل می شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، «خانم سیده نفیسه حسینی واعظ» در همایش طلیعه حضور طلاب جدیدالورود مدارس علمیه خواهران استان گلستان، در ابتدای سخنان خود ضمن عرض تسلیت فرارسیدن ایام اربعین حسینی، پیاده روی اربعین را اقدامی جهانی دانست و گفت: حضرت زینب(س)  برای رسیدن به اهداف والای اسلامی و انسانی خود، استقامت و پایداری کردند.

وی ضمن توصیه بر الگو قرار دادن حضرت زینب(س) در جهت ایفای نقش ها و مسئولیت ها، خاطرنشان کرد: حال که توفیق حاصل شد تا در جهت فراگیری علوم اسلامی قدم نهادیم، باید مصداق آیه شریفه "فلو لا نفر من کل فرقه..." قرار گرفته و تفقه در دین داشته باشید.

مدیر حوزههای علمیه خواهران گلستان، تفقه در دین را به فهم عمیق در دین تفسیر کرد و افزود: فراگیری اطلاعاتی مختصر و سطحی تفقه در دین نیست بلکه باید معرفت الهی به دنبال داشته باشد، در این صورت است که خشیت الهی و پرهیز از تعلقات دنیوی حاصل می شود.

حسینی واعظ با تاکید بر بصیرت افزایی طلاب، ابراز کرد: طلاب باید نسبت به مسائل روز جامعه جهانی آگاهی داشته باشند تا بتوانند از دین و معارف اهل بیت(علیهم السلام) به خوبی دفاع نمایند.

وی با بیان اینکه حوزههای علمیه خواهران استان گلستان در مقطع سطح دو، یک هزار و 500 طلبه در حال تحصیل دارد، اذعان کرد: امسال 250 طلبه جدیدالورود داشتیم و بیش از 200 نفر از بانوان در مدارس علمیه مشغول تدریس هستند.

مدیر نظارت و ساماندهی حوزه علمیه خواهران این استان، از فارغ التحصیلی بیش از یک هزار و 400 طلبه خواهر در گلستان خبر داد و یادآور شد: این فارغالتحصیلات در مراکز علمی و آموزشی به عنوان استاد، مدیر و کادر مدارس در حال خدمت هستند و جمعی نیز بهعنوان مبلغ در سطح استان به امر پیام رسانی میپردازند.