کد مطلب: 65056 تعداد بازدید: ۱۶۸

مسئول تعليم و تربيت ناحيه سپاه علي آبادكتول بيان كرد:

خروج سلطنت طلبی از کشور؛ از اهداف امام راحل ره در انقلاب اسلامي

جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۴:۱۱
«حجت الاسلام والمسلمین محمد پوراسد» گفت: امام راحل در اهداف انقلاب اسلامي، سلطنت و سلطنت طلبي را از كشور بيرون كرد تا حكومتي براساس دين و زمينه ساز ظهور مستقر نماید.

به گزارش روابط عمومی حوزه علميه خواهران استان گلستان، «حجت الاسلام والمسلمین محمد پوراسد» در مراسمی که به مناسبت هفته دفاع مقدس در جمع مسئولين و طلاب مدرسه علميه شهيده بنت الهدي صدر برگزار شد، با اشاره به علت مخالفت عده ای با انقلاب بيان كرد: تا قبل از انقلاب گفتمان ديني وجود نداشت، گفتمان هاي موجود يا ليبرالي بودند يا سوسياليستي و يا ناسيوناليستي.

وی با بیان این که با پيروزي انقلاب اسلامي، امام(ره) اين گفتمان ها را به گفتمان هاي دين محور تبديل كرد، گفت: با اين حركت عظيم، بسياري از منافع گفتمان هاي موجود به خطر افتاد؛ لذا به مقابله با گفتمان جديد پرداختند که در اولين اقدام، درگيري هاي قومي و قبيله اي به راه انداختند تا بين مردم تفرقه ایجاد نمایند كه اين امر هزينه هاي زيادي براي انقلاب به همراه داشت.

مسئول تعليم و تربيت سپاه ضمن اشاره به قدرت هاي موجود در جهان، این قدرت ها را به دو نوع ژئوپولوتيك محور و ژئواستراتژيك محور تقسیم کرد و تشریح نمود: این قدرت ها؛ يا قدرت را در حوزه سرزميني خود مي دانند و يا اهدافشان را فراتر از مرزهاي جغرافيايي خود. انقلاب اسلامي از نوع ژئواستراتژيك محور است و اصلاً مرزهاي زميني را در نظر ندارد.

حجت الاسلام پوراسد، هدف انقلاب و امام(ره) را ژئواستراتژيك محور دانست و با تأكيد بر اهداف انقلاب اظهار کرد: امام راحل اهداف انقلاب اسلامي را اينگونه بيان مي كنند که در اولين قدم بايد سلطنت و سلطنت طلبي را از كشور بيرون كرد، سپس حكومتي براساس دين و زمينه ساز ظهور مستقر شود.

وی افزود: بايد ضمن نهادینه کردن انقلاب در کشور، آن را به كشورهاي ديگر صادر کرد و در نهايت بايد دنيا را تحت تأثير قرار داد، يعني دنيا دين محور شود.

مسئول تعليم و تربيت سپاه ضمن بيان جايگاه دفاع مقدس گفت: در دفاع مقدس بهترين جوان هاي سرزمين ما به امر ولي زمان خود، براي مقابله با دشمن بعثي تا دندان مسلح عزيمت كردند و در طول هشت سال شهداي فراواني تقديم اسلام شدند؛ لذا، اين هشت سال براي همه مقدس شد چرا كه همه در اين پيروزي سهيم بودند.

حجت الاسلام پوراسد ضمن تاکید بر حفظ ارزش های دفاع مقدس و جلوگیری از تعرض دشمن به كشور، اظهار کرد: شاید جنگ تحميلي ظرفيت ها، موقعيت هاي اقتصادي و صنعتي و ... را از بين برد اما بسياري از چيزها را در كشور بيمه كرد.