کد مطلب: 65050 تعداد بازدید: ۲۴۹

مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهراء س شهرستان کلاله:

مدرسه علیمه خواهران با نام «فاطمه الزهراء س» در این شهرستان افتتاح شد

جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۷:۱۴
«خانم میرعرب» بیان کرد: مدرسه علمیه خواهران الزهراء(س) شهرستان کلاله در مقطع سطح 2 با حضور مسئولین مدیریت حوزه علمیه خواهران استان و مدیران شهرستانی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، «خانم ام البنین سادات میرعرب» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کوثرنیوز گفت: مدرسه علمیه خواهران الزهراء(س) شهرستان کلاله در مقطع سطح دو امروز 12 مهر ماه با حضور جمعی از مسئولین مدیریت حوزه علمیه خواهران استان، خانواده های شهدا، رؤسای ادارات شهرستان، طلاب و خانواده های آنان افتتاح شد.

وی در معرفی شهرستان کلاله توضیح داد: شهرستان کلاله در شرق استان گلستان واقع شده است که از شرق به استان خراسان شمالی، از غرب با شهرستان گنبد، از جنوب با شهرستان مینودشت (بخش گالیکش) و از شمال با شهرستان مراوه تپه و جمهوری ترکمنستان هم مرز می باشد.

مدیر این مدرسه علمیه با بیان این که از نظر موقعيت فرهنگی و اجتماعی، این شهرستان یکی از نقاط مهم و استراتژیک استان گلستان است، ادامه داد: اقوام مختلف ایرانی در این شهرستان حضور دارند.

خانم میرعرب تبلیغات گسترده وهابیت و شبکه های ماهواره ای آن را از خطرات جدی این منطقه دانست و خاطرنشان کرد: این تبلیغات، نسل جوان شیعه شهرستان کلاله را در معرض خطر جدی انحراف قرار داده است. لذا، با توجه به شرایط فرهنگی این شهرستان و خطرات پیش روی، لازم است مسئولین مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران نیز توجه ویژه ای نسبت به این مدرسه داشته باشند.

وی گفت: با دریافت مجوز تاسیس این مدرسه علمیه از سوی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران و همزمان با آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور، 19 نفر طلبه در این مدرسه تازه تاسیس علوم حوزوی و دینی را فرا می گیرند.