کد مطلب: 64748 تعداد بازدید: ۱۰۵

واحد پژوهش مدرسه علمیه سعدیه رامیان برگزار کرد:

نشست کارگروه تحقیقات پایانی

یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۲:۲۱
مدرسه علمیه سعدیه رامیان نشست کارگروه تحقیقات پایانی را با حضور اعضاء در این مدرسه برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، «خانم رؤیا قوانلو» کارشناس پژوهش مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان گفت: نشست کارگروه تحقیقات پایانی با حضور اعضاء گروه؛ حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسین طاهری، دکتر حسن جعفری، خانم آسیه ملکان، و خانم شمسی طاهری مدیر مدرسه و خانم رؤیا قوانلو به عنوان دبیر جلسه، در این مدرسه برگزار شد.

وی افزود: با توجه به اهمیت و جایگاه پژوهش در حوزه های علمیه، ضرورت ایجاب می کند که نشست های علمی پژوهشی در این راستا برگزار شود تا بتوان به اهداف پژوهشی مورد نظر در حوزه های علمیه دست یافت.

کارشناس پژوهش این مدرسه توضیح داد: در این نشست، به معرفی و اهمیت استفاده از کتب و مقالات طراز اول پرداخته و ضمن بررسی چهار طرح تحقیق، ضروری دانسته شد که در بخش پیشینه انجام مقایسه تطبیقی یا مقارنه ای در زمینه موضوع، روش، فرایند، نتیجه و منابع کتب و مقالاتی که مورد بررسی قرار گرفته اند، با موضوع مورد بحث صورت گیرد تا خلأ مطالعاتی و بدیع بودن موضوع آشکار شده، از موازی کاری جلو گیری به عمل آید.

وی عنوان نمود: در این نشست پیشنهاد گردید اساتیدِ راهنما و طلاب نیز با هدف تفهیم اشکالات وارده حضور یابند تا بتوانند همکاری مؤثری در تدوین تحقیقات پایانی داشته باشند.