کد مطلب: 64747 تعداد بازدید: ۱۴۲

استاد حوزه عنوان کرد:

دلبستگی به مادیات؛ عامل دوری انسان از اهل بیت علیهم السلام

یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۱:۲۳
«خانم طیبه تجری» بیان کرد: دلی که به دنبال مال و مقام باشد، خدا و اهل بیت(علیهم السلام) در آن جایی ندارد، مانند کسانی که در روز عاشورا امام حسین(ع) را یاری نکردند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، «خانم طیبه تجری» در مراسم سوگواری امام حسین(ع) که به مدت یک هفته در مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) شهر فاضل آباد برگزار شد، گفت: دل های خود را در مسیر هدایت اهل بیت (علیهم السلام) قرار دهید زیرا آن بزرگواران، همچون اقیانوس پر آب برای سیرابی انسان هستند که اگر از هدایت آنان بهره نبریم، قطعا مشکل به ما بر می گردد.

وی دلبستگی به مادیات را عامل دوری انسان از اهل بیت(علیهم السلام) دانست و افزود: دلی که به دنبال مال و مقام باشد، خدا و اهل بیت(علیهم السلام) در آن جایی ندارد، مانند کسانی که در روز عاشورا امام حسین(ع) را یاری نکردند.

استاد حوزه با بیان این که کسی که از دین حمایت نکند از دشمنان است، اظهار کرد: عزتی که در غیر خانه خدا جستجو شود، عزت به شمار نمی آید بلکه  گمراهی است؛ یاران امام حسین(ع) نمونه بارز انسان های عزتمندی بودند که تهدید و تطمیع یزیدیان در آنان اثر نگذاشت بلکه نام آنان با عزت در کنار امام حسین(ع) یاد می شود.

تجری معتقد است: شرایط بر انسان عزتمند حاکم نمی شود، بلکه انسان عزتمند بر شرایط حاکم می شود.

وی با توصیه بر این که بانوان زندگی حضرت زینب(س) را الگوی عزتمندانه خود قرار دهند چرا که ایشان در مصیبت های بزرگ ذره ای ذلت به خود راه نداد، خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم امام زمان و دین خدا را یاری کنیم، نباید تعلقات و دغدغه های شخصی بر خواسته ی امام زمان مقدم شود.