کد مطلب: 64744 تعداد بازدید: ۱۰۱

مدیر مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان:

مجالس ذکر و حلقه های علمی؛ عامل معرفت انسان نسبت به خدا و اهل البیت علیهم السلام

یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۵:۱۵
«خانم شمسی طاهری» گفت: مجالس ذکر و حلقه های علمی توامان موجب رشد و معرفت انسان نسبت به خداوند سبحان و اهل البیت (علیهم السلام) شده، زمینه هدایت را فراهم می کند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، «خانم شمسی طاهری» در جمع کارکنان، اساتید و طلاب این مدرسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم، بیان کرد: با توجه به این که در هفته دفاع مقدس قرار داریم با آرمان های انقلاب اسلامی تجدید میثاق نموده و همواره خود را مدیون رشادت ها و پاسدار ارزش های والای این بزرگواران می دانیم.

وی اظهار امیدواری کرد که طلاب جهت رساندن پیام خون مطهر شهداء به جامعه بشری کوشا بوده تا از این طریق ادای دینی نسبت به این رسالت مهم داشته باشند.

مدیر این مدرسه با بیان این که نام برخی از انسان ها یادآور زشتی ها و یا خوبی هاست، ابراز کرد: پیامبر اکرم(ص) می فرمایند؛ «خِیارُکُم مَن ذکَّرکُم بِاللهِ رؤیَتُهُ وَ زَادَ عَمَلُکُم مَنطقُهُ رَغَّبَکُم فِی الآخره عَمَلُهُ؛ بهترین شما کسی است که دیدنش، انسان را به یاد خدا می اندازد؛ و گفتارش، عمل شما را زیاد می کند؛ و عمل او ترغیب به آخرت می کند».

طاهری افزود: اهل بیت(علیهم السلام) مظهر و مرجع خوبی ها و الگوی تمام پاکی ها هستند و به این جهت، نام مبارک آنان موجب برانگیختن احساسات پاک بشری می شود.

وی طلاب را به برپایی مجالس وعظ و اندرز ترغیب نمود و خاطرنشان کرد: روایاتی در منابع شیعه و سنی یافت می شود که از برخی مجالس به عنوان «مجالس ذکر» نام برده و در خصوص برگزاری آن تشویق و تاکید به عمل آمده است که یکی از آنها حدیثی است که پیامبر(ص) خطاب به مسلمانان فرموده اند: «بَادِرُوا إِلَى رِيَاضِ اَلْجَنَّةِ، قِيلَ يَا رَسُولَ اَللَّهِ وَ مَا رِيَاضُ اَلْجَنَّةِ، قَالَ حَلَقُ اَلذِّكْرِ؛ به سوی باغ های بهشت بشتابید، گفته شد: ای رسول خدا! مقصودتان از باغ های بهشت چیست؟ فرمود: مجالس ذکر و یاد خدا».

مدیر مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان تأکید کرد: مجالس ذکر و حلقه های علمی، توامان موجب رشد و معرفت انسان نسبت به خداوند سبحان و اهل البیت(علیهم السلام) می شود و زمینه هدایت را فراهم می نماید.

طاهری با استناد به روایتی از امام باقر(ع) مبنی بر شرکت در مجالس سوگواری اهل بیت(علیهم السلام) ابراز کرد: حضور در مجالس ذکر اهل البیت(علیهم السلام) و نیز سوگواری برای امام حسین(ع) باعث تنبه و بیداری شده و زمینه را برای جبران کاستی ها فراهم می سازد، موجبات سعادت دنیوی و اخروی انسان را تضمین و انسان را به جایگاه اصلی خویش یعنی بهشت، رهنمون می سازد.