کد مطلب: 64677 تعداد بازدید: ۱۷۱

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان گرگان اذعان کرد:

عامل بودن به دستورات دینی؛ یکی از راه های تاثیرگذاری کلام

شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۰:۴۸
«حجت الاسلام دکتر سید علی طاهری» گفت: اولین شرط در تاثیرگذاری کلام، عامل بودن به دستورات دینی است که در ابتدا، خود باید به این معارف ملتزم و عامل باشیم که در غیر اینصورت اثر کلام از بین می رود.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، «حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سید علی طاهری» در مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه خواهران که در مدرسه علمیه صدیقه فاطمه(س) گرگان برگزار شد، اظهار کرد: لباس طلبگی، لباس فوق العاده ارزشمند است و خداوند توفیق قدم در این مسیر را داده است.

وی وظیفه و کار طلبه را همانند رسالت انبیاء برشمرد و افزود: وظیفه پیغام رسانی معارف دینی، رسالت و شغل انبیاء بوده است؛ وظیفه طلبه هم این است که ضمن فراگرفتن کلام معصوم، دیگران را آشنا نموده که کار فوق العاده سختی است و اگر مراقب نباشیم، نمی توان به درستی راه را ادامه داد.

رئیس دانشگاه آزاد گرگان ضمن بیان راه های تاثیرگذاری کلام، عامل بودن به دستورات دینی را به عنوان اولین شرط معرفی کرد و گفت: در ابتدا، خود باید به این معارف ملتزم و عامل باشیم که در غیر اینصورت اثر کلام از بین می رود.

وی با اشاره به وصیت نامه طلبه شهید «محمد طاهر طاهری» گفت: یک نکته قابل تامل در وصیت نامه شهید، وظیفه طلاب است که یک طلبه نباید به بهانه درس، از مسائل اجتماع غافل و به بهانه اطلاع مسائل روز، از درس غافل شود.

حجت‌الاسلام طاهری اذعان کرد: طلبه خوب، هم درس می خواند و هم از مشکلات جامعه و مسائل کشوری آگاه است.