کد مطلب: 64350 تعداد بازدید: ۱۲۰

معاون فرهنگی مدرسه علمیه عالی الزهرا س گرگان:

انسان با آگاهی از اسمای الهی به کمال مطلق و مقام خلیفه اللهی دست می یابد

دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۸:۱۶
«خانم زهرا علاءالدین» بیان کرد: ارزش انسان به دانش اوست، به طوری که می توان با آگاهی از اسمای الهی به کمال مطلق و مقام خلیفه اللهی دست یابد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، «خانم زهرا علاءالدین»در مراسم مشترکی که از سوی مدرسه علمیه و عالی الزهرا(س) گرگان به مناسبت آغاز سال تحصیلی 98-97 برگزار شد، به بحث پیرامون فضیلت علم و دانش پرداخت و خاطرنشان کرد: قرار گرفتن در مسیر علم و فقاهت توفیقی است که خداوند بر طلاب عنایت فرموده و افتخار مرزبانی از دین و شریعت را نصیب کرده است.

وی اظهار کرد: خداوند متعال نسبت به شأن و جایگاه علم و متعلم عنایت خاصی مبذول داشته و آن را از سایر طبقات ممتاز ساخته است، به طوری که دانش و معرفت را در اوج همه مراتب و مقامات قرار داده و با بخشش این نعمت بر انسان منت نهاده است.

معاون فرهنگی مدرسه علمیه عالی الزهرا(س) گرگان با استناد به آیه 269 سوره مبارکه بقره گفت: مراد از حکمت در این آیه، مجموعه علوم و معارفی است که انسان را به حقیقت رهنمون می سازد و هیچ شبهه و ابهامی در آن وجود ندارد.

علاءالدین تصریح کرد: اگر کسی از چنین آگاهی هایی بهره مند گردد، بدون شک خیر و برکت فراونی نصیبش خواهد شد چراکه با این آگاهی ها مجرای علم و دانش بر روی انسان گشوده می شود؛ لذا می توان گفت: علم مقدمه ای برای حکمت است.

وی معتقد است؛ ارزش انسان به دانش اوست، به طوری که می توان با  آگاهی از اسمای الهی به کمال مطلق و مقام خلیفه اللهی دست یابد.

این استاد حوزه ابراز کرد: مراد از علمی که می تواند مقدمه حکمت قرار گیرد، علمی است که از آن تعبیر به نور شده است؛ «العلم نورٌ یقذفه الله...»، نوری که خدا آن ‌را در قلب مؤمن انداخته و سینۀ او را جهت دریافت معارف الهی گشاده می ‌کند.