کد مطلب: 64349 تعداد بازدید: ۱۲۱

کارشناس دینی:

آشنایی طلاب با انواع شیوه ها و سبک های بیان دینی و اعتقادی امری ضروری است

دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۵:۳۳
«حجت الاسلام والمسلمین مازندرانی» بیان کرد: آشنایی طلاب با انواع شیوه ها و سبک های بیان دینی و اعتقادی امری ضروری است، مباحث فطری با چیدمان جدید از معارف الهی، توانسته نقطه اتصالی بین عناصر دین ایجاد نماید.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه(س) شهرستان گرگان کارگاه دو روزه «توحید فطری» را با حضور «حجت الاسلام والمسلمین مصطفی مازندرانی برگزار کرد.

در این مراسم، «حجت الاسلام والمسلمین مازندرانی» با اشاره به اهداف برگزاری دوره گفت: با توجه به شرایط فعلی عالَم، هجوم همه جانبه طاغوت ها با ابزارهای مختلف فرهنگی، کم رسایی و یا نارسایی متون دینی و اعتقادی؛ مسلح نمودن نیروهای فرهنگی و انقلابی به سلاح های اعتقادی از اهداف برگزاری دوره است.

وی تصریح کرد: آشنایی با این مباحث، ارتقاء سطح بینش اعتقادی و در عین حال بالارفتن توانمندی طلاب را در بیان مفاهیم دینی برای مخاطبین خود به همراه دارد.

این کارشناس مذهبی، آشنایی طلاب با انواع شیوه ها و سبک های بیان دینی و اعتقادی را امری ضروری دانست و افزود: مباحث فطری با چیدمان جدیدی که از معارف ارائه کرده، توانسته نقطه اتصالی بین عناصر دین(اخلاق، احکام و اعتقادات) را ایجاد نماید.

مازندرانی با بیان این که بسیاری از سوالات اصلی و مهم مخاطب در این بحث به صورت فطری پاسخ داده می شود، ادامه داد: فطری بیان کردن این مباحث اعتقادی باعث شده تا مخاطب ارتباط بسیار نزدیکتری با معارف الهی ایجاد کند و هدف روشن تری را برای خود ببیند.

وی کاربردی بودن این مباحث را از امتیازات آن برشمرد و گفت:  وقتی فردی با هدف از خلقت خود آشنا می شود، تقریبا ریل گذاری زندگی اش به صورت کامل تغییر می کند و نگاه او به زندگی و حیات  ابدی نگاه جدیدی خواهد شد و رفتارهای عبادی او تغییر می یابد.

این مبلغ حوزه تصریح کرد: تاثیرات این گونه مباحث، در حرکات و سکنات زندگی فردی-اجتماعی ظاهر می شود و شخص جایگاه و نقش خود را نسبت به ولی امرش می بیند و تکالیفش را بهتر متوجه می شود.