کد مطلب: 64348 تعداد بازدید: ۱۴۹

مدیر مدرسه علمیه الزهراء س گنبدکاووس:

حضرت ابوالفضل ع الگوی کامل پاسداری از دین برای جوانان است

دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۳:۰۵
«خانم فریبا تیموری» بیان کرد: حضرت ابوالفضل(ع) الگوی کامل پاسداری از دین برای جوانان است/ پیروان حضرت با الگوقراردادن ایشان، با اعمال و گفتار خود از دین حمایت نمایند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، «خانم فریبا تیموری» در مراسمی که مدرسه علمیه الزهرا(س) گنبدکاووس با حضور شماری از بانوان این شهرستان برگزار کرد، با اشاره به این کلام حضرت ابوالفضل(ع): «والله ان قطعتم یمینی انی احامی ابدا عن دینی» گفت: این سخن حمایت حضرت ابوالفضل(ع) از دین اسلام را نشان می دهد؛ بر این اساس، پیروان ایشان با الگو قرار دادن حضرت(ع)، باید با اعمال و گفتار خود از دین حمایت نمایند.

وی ادامه داد: حضرت ابوالفضل(ع) الگوی کامل پاسداری از دین برای جوانان است زیرا ایشان برای اثبات حق، دستان خود را فدا کرد ولی حاضر به تسلیم در برابر دشمن نشد؛ حضرت فرصت فرار از مهلکه را داشت اما دین خود را رها نکرد.

مدیر این مدرسه افزود: تاریخ همیشه تکرار می شود و ما باید از گذشته درس بگیریم تا در فتنه های آخرالزمان غرق نشویم، زیرا در آخرالزمان دین داری سخت است.

تیموری با بیان این که کسی می تواند در راه دین اسلام فداکاری کند که اسلام را به درستی بشناسد، افزود: فطری بودن از مهم ترین ویژگی های اسلام است، وقتی خداوند برای مسواک زدن و غذاخوردن آداب قرار داده است به این معناست که دین اسلام به جنبه های فطری وجود انسان توجه داشته است.

وی ابراز کرد: جالب است که احکام اسلام مطابق با عقل است و مخالف با آن عمل نمی کند؛ دین اسلام کامل است تا جایی که حتی برای اقامه نماز، شرایط مکان را بیان داشته است؛ بنابراین، در پذیرش اسلام اکراه وجود ندارد زیرا اکراه در چیزی است که عقل قبول نمی کند.