کد مطلب: 63847 تعداد بازدید: ۱۱۲

مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهراء س شهرستان بندرترکمن بیان کرد:

ماه محرم؛ ماه درس گرفتن از آزادگی و ایثار اباعبدالله الحسین ع

چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۸:۴۲
«خانم خدیجه قانعی زارع» گفت: ماه محرم، ماه درس گرفتن از آزادگی و ایثار اباعبدالله الحسین(ع) است و یکی از حقوق اهل بیت(علیهم السلام) بر شیعیان را برپایی مجالس برای امام حسین(ع) معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) بندرترکمن همایشی تحت عنوان «محرم با خانواده» را با سخنرانی «خانم خدیجه قانعی زارع» برگزار کرد.
خانم قانعی زارع در این همایش گفت: با گذر زمان این نکته به روشنی معلوم شد که اباعبدالله و یارانش، مردان پیروز کربلا بودند، گرچه در کربلا جان باختند ولیکن اسلام را حیاتی دوباره بخشیدند.

وی با اشاره به روایات و سیره حضرات معصومین پیرامون برپایی عزاداری سیدالشهداءو این که برکت تربیتی روضه امام حسین(ع) برای همگان بسیار است، گفت: اباعبدالله رسم ستم ستیزی را به جهانیان آموختند و خود و یارانش به فیض بزرگ شهادت دست یافتند.

مدیر این مدرسه ادامه داد: ماه محرم ماه تربیت و فرصت مناسبی برای خانواده ها هست تا بتوانند رابطه عملی و عاطفی با امام حسین(ع)  و خاندان مطهر ایشان برقرار کند.

قانعی زارع ضمن بیان نتایج عزاداری امام حسین(ع)، ماه محرم را ماه درس گرفتن از آزادگی و ایثار حضرت دانست و یکی از حقوق اهل بیت(علیهم السلام) بر شیعیان را برپایی مجالس برای امام حسین(ع) معرفی کرد.

وی با توجه به فرارسیدن روز مباهله و تکریم خانواده، در اهمیت تربیت در خانواده ها و وظیفه مادران، حضرت زهرا(س) را برترین مادر و خانواده امام علی(ع) رابرترین خانواده معرفی کرد و تاکید نمود: مادران بایستی زهراگونه در تربیت و پرورش فرزند، از سیره اهل بیت(علیهم السلام) الگو گیرند.

در ادامه برنامه، همایش یاوران مهدی(عج) با ویژه برنامه هایی ادامه پیدا کرد.