کد مطلب: 63631 تعداد بازدید: ۱۷۱

استاد حوزه بیان کرد:

تاثیرگذاری در اندیشه و رفتار؛ از ویژگی های یک سخنرانی مطلوب

شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۷:۵۸
«خانم مریم کردکتولی» گفت: مبلغ به نحوی با مخاطب صحبت کند که در اندیشه، احساس و رفتار آنان تاثیر دینی و مطلوب داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری–اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، »خانم مریم کردکتولی«در جمع مبلغان مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آباد کتول گفت: سخنرانی دینی، به این معناست که مبلغ به نحوی با مخاطب صحبت کند که در اندیشه، احساس و رفتار آنان تاثیر دینی و مطلوب داشته باشد.

وی با اشاره به ضرورت بحث تبلیغ توسط طلاب و عالمان دینی اذعان کرد: ایام محرم، یکی از بهترین زمان هایی است که مبلغین مباحث دینی و مذهبی را برای مردم تبیین نمایند.

این استاد حوزه با برشمردن گام های یک سخنرانی خوب عنوان کرد: در مرحله اول باید مخاطب، موضوع و هدف را مشخص کند و در گام بعد، با استفاده از روش های جذاب سازی، ایجاد انگیزه و بیان ضرورت مسئله، به تبیین موضوع بپردازد.

کردکتولی، تبیین موضوعرا در تبلیغ با اهمیت دانست و افزود: اگر در تبلیغ، تبیین، روشنگری و سوق دادن مردم به سوی خداوند نباشد، نمی توان نام سخنرانی دینی را برآن نهاد.

وی ارائه راهکار را به عنوان یکی دیگر از شاخص های سخنرانی دینی معرفی کرد و بر ارائه محتوای مفید در سخنرانی دینی تاکید کرد.