کد مطلب: 63425 تعداد بازدید: ۱۳۸

عضو دفتر جمعیت تعاون تهران اذعان کرد:

نزول مکرر آیه ابلاغ رسالت پیامبر ص؛ بیانگر اهمیت مساله امامت و جانشینی است

یکشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۲:۴۷
«حجت الاسلام والمسلمین حسینی لواسانی» بیان کرد: اهمیت مساله امامت و جانشینی رسول خدا(ص) از طرف خداوند تا اندازه ای است که آیه مربوط به اهمیت ابلاغ رسالت پیامبر خاتم 3 بار بر حضرت نازل شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، مدرسه علمیه کوثر(س) شهرستان علی آباد کتول نشست معرفتی-تبلیغی را با موضوع جایگاه غدیر برگزار کرد.

«حجت الاسلام والمسلمین حسینی لواسانی» در جمع اساتید و مبلغان این مدرسه پیرامون ترویج و گسترش جریان غدیر در جامعه امروز گفت: واقعه غدیر از وقایع بسیار مهم و کلیدی برای مسلمانان است که روز به روز پررنگ تر و گسترده تر می شود.

وی خاطرنشان کرد: اهمیت مساله امامت و جانشینی رسول خدا(ص) از طرف خداوند تا اندازه ای است که آیه مربوط به اهمیت ابلاغ رسالت پیامبر خاتم 3 بار بر حضرت نازل و تاکید شد که اگر به خوبی این رسالت و وظیفه انجام نشود، 23 سال نبوت رسول خدا(ص) بی ثمر خواهد بودو بر همین اساس پیامبر طی بیان خطبه ای طولانی، امام علی(ع) را از طرف خدا به جانشینی خود به عنوان مولی معرفی کرد.

عضو دفتر جمعیت تعاون تهران در ادامه ضمن اشاره به اختلاف نظر شیعه و سنی پیرامون کلمه «ولی» گفت: کلمه ولی به عنوان سرپرست و جانشین و وصی است نه به عنوان دوست زیرارسول خدا(ص) این مهم را بارها ابراز نموده اند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی لواسانی معتقد است: مساله جانشینی حضرت به اندازه ای اهمیت دارد که بعد از پیامبر(ص)، امام بر حق مردم معرفی و اطاعت از فرامین حضرت را بر همگان واجب می نماید.

وی در پایان به موضوع تجمع انبوه مردم و سختی شدت گرما و تاکید بر حضور همگانی حجاج در غدیر خم اشاره کرد و گفت: این مهم فقط یک حادثه تاریخی نیست بلکه مساله ای فراتر از آن است.