کد مطلب: 63424 تعداد بازدید: ۱۶۵

مدرسه علمیه کوثر شهرستان علی آباد کتول برگزار کرد:

مراسم خطبه خوانی غدیر در مدرسه علمیه کوثر

یکشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۹:۲۰
مدرسه علمیه کوثر شهرستان علی آباد کتول مراسم خطبه خوانی غدیر را با حضور «حجت الاسلام و المسلمین لواسانی» از مسئولین جمعیت تعاون استان تهران برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، «حجت الاسلام و المسلمین لواسانی» از مسئولین جمعیت تعاون تهران در جمع بانوان شهرستان و طلاب مدرسه علمیه کوثر به قرائت خطبه غدیریه همراه با بیان نکات کلیدی و مهم از متن خطبه پرداخت.

وی به موضوع رسالت عظیم پیامبراکرم(ص) که ابلاغ و معرفی جانشین بر حق خود در جمع امت خویش بود، اشاره کرد و گفت: حضرت علی(ع) علاوه بر آنکه از طرف خدا سرپرست و امام معصوم انتخاب شد، اطاعت از فرامین و عدم مخالفت با حضرت را نیز بر همگان واجب کرد.

عضو جمعیت تعاون استان تهران، به عبارت مهم دیگری از متن خطبه غدیریه که دشمنی کردن با علی(ع) فقط از طرف انسان های شقی و جنایتکار است و دوستداران علی(ع) نیز پرهیزگاران و مومنان با اخلاص هستند، اشاره کرد و گفت: علی خود از ایمان آورندگان است که سوره عصر در شان حضرت نازل شده است.

گفتنی است بعد از مراسم، جمعی از طلاب و بانوان شرکت کننده با پرچم متبرک حرم امیرالمومنین(ع) در قالب کاروان، از گلزار شهدای گمنام به سمت مصلی حرکت نمودند .