کد مطلب: 63276 تعداد بازدید: ۱۸۶

مدیر مدرسه علمیه عالی الزهرا س گرگان:

تبلیغ کارآمد و موثر نیاز به آموزش، پژوهش و پشتکار دارد

دوشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۱:۳۷
«خانم مریم میرکریمی» گفت: دارا بودن اخلاص و معرفی چهره ناب امام حسین(ع) چه در حوزه معرفتی و چه از طریق رفتار باید در امر تبلیغ مورد توجه قرار گیرد/ تبلیغ کارآمد و موثر نیاز به آموزش، پژوهش و پشتکار دارد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، «خانم مریم میرکریمی» در نشست تبلیغی که به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم الحرام که با حضور مبلغین این مدرسه علمیه عالی برگزار شد، به بحث پیرامون جایگاه و اهمیت تبلیغ پرداخت و بیان کرد: در فضیلت و جایگاه تبلیغ همین بس که انقلاب اسلامی ایران بر اساس تبلیغ شکل گرفته است.

وی در بیان شرایط تبلیغ، تحصیل علم را از جمله آن شرایط دانست و اذعان کرد: تبلیغ کارآمد و موثر نیاز به آموزش، پژوهش و پشتکار دارد، همچنین دارا بودن اخلاص و معرفی چهره ناب امام حسین(ع) چه در حوزه معرفتی و چه از طریق رفتار باید در امر تبلیغ مورد توجه قرار گیرد.

مدیر مدرسه علمیه عالی الزهرا(س) گرگان با تاکید بر توجه به ذات تبلیغ و عدم اکتفا به ظواهر آن، عنوان کرد: از دیگر شرایط تبلیغ این است که منبر تبلیغی، وسیله مبارزه با نقاط ضعف اجتماع باشد نه وسیله بهره برداری از نقاط ضعف آنها؛ توجه به این مسئله حائز اهمیت است که هدف از تبلیغ نباید صرفاً تحریک احساسات باشد. 

میرکریمی اطلاع از تاریخ اسلام و توجه به رضایت اهل بیت(علیهم السلام) را به عنوان شرایط دیگر تبلیغ معرفی کرد و افزود: یک مبلغ نباید نسبت به شبهات موجود در جامعه بی تفاوت باشد، لذا در جلسات تبلیغی به پاسخگویی پیرامون شبهات پرداخته شود.